21 kuruşluk indirim sonrası İstanbul ve İzmir'de motorinin litre fiyatı ne kadar oldu?

Yeni benzin indirimi pompa fiyatlarına gece yarısı yansıtıldı. Peki İstanbul, Ankara ve İzmir'de motorin ve benzin fiyatları ne kadar oldu? İşte indirim sonrası benzinde ilk fiyatlar.

21 kuruşluk indirim sonrası İstanbul ve İzmir'de motorinin litre fiyatı ne kadar oldu?
Editör: Hakan A.
08 Eylül 2020 - 08:00 - Güncelleme: 08 Eylül 2020 - 08:03
Türkiye genelinde motorin fiyatlarında yeni bir indiri gerçekleştirildi. 7 Eylül gece yarısı itibarıyla pompalara yansıtılan indirim miktarı merak edilirken, son indirim ile birlikte büyükşehirlerde motorin fiyatları ne kadar oldu? Akaryakıt istasyonlarında gece yarısı saat 00.00 itibariyle motorin fiyatlarında indirim uygulandı. İndirimler pompalara yansıtılmış oldu.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 8 Eylül 2020 - İstanbul


Türkiye, en pahalı benzin ve motorin kullanan ülkeler listesinde üst sıralarda yer alırken, hükümet ülkenin enerji kaynaklarını yer altından , yer üstüne çıkarmak için fiyatları geriletmek için yoğun bir mesai harcıyor. Vatandaş ise pahalı benzin ve motorin fiyatlarına her gün isyan ediyor. Diğer taraftan motorin fiyatlarında uygulanmak üzere dün geceden geçerli yeni bir indirim akaryakıt istasyonlarında uygulamaya konuldu.

EPGİS duyurdu!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), gece yarısı 7 Eylül Pazartesi itibarıyla geçerli olmak üzere motorine 21 kuruş indirim yapılarak pompa fiyatlarına yansıtıldığı kaydedildi.

EPGİS, açıklamasında 'Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 08/09/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 21 KRŞ/LT pompa satış fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.' denildi.

Büyükşehirler'de motorin fiyatları ne kadar?

İndirim sonrası motorin fiyatları özellikle büyükşehirlerde ne kadar oldu merak ediliyordu. İşte 3 büyükşehir Ankara'da 6.09 TL, İstanbul'da 5.87 TL, İzmir'de ise 5.97 TL seviyelerine gerilemiş oldu.

Yapılan son dakika motorin indirimi ile büyükşehirlerin pompa satış fiyatları litre başına ne kadar oldu? 21 kuruşluk indirimle İstanbul ve İzmir'de motorinin litre fiyatı 6 liranın altına inmiş oldu. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum