237 Lira taksitle evler için TOKİ Ankara'da başvurular başladı

Toplu Konut İdaresi TOKİ'den Ankara Mamak’ta inşası devam eden 296 konut, açık satış yöntemi ile satışa sunuldu. 237 TL aylık taksitlerle satışa çıkan Ankara Mamak TOKİ konutlarına başvurular 05 Aralık – 29 Aralık 2017 arasında yapılabilecek.

237 Lira taksitle evler için TOKİ Ankara'da başvurular başladı

Toplu Konut İdaresi TOKİ'den Ankara Mamak’ta inşası devam eden 296 konut, açık satış yöntemi ile satışa sunuldu. 237 TL aylık taksitlerle satışa çıkan Ankara Mamak TOKİ konutlarına başvurular 05 Aralık – 29 Aralık 2017 arasında yapılabilecek.

237 Lira taksitle evler için TOKİ Ankara'da başvurular başladı
05 Aralık 2017 - 17:40

Başkent konut projelerine yenisini ekleyen Toplu Konut İdaresi uygun şartlarla en ucuz konutları vatandaşın hizmetine sunuyur. TOKİ Başkent Ankara'da Mamak ilçesinde 296 konutu satışa sundu. Ankara Mamak TOKİ konut projesi satışları için başvurular başladı. Peki Ankara Mamak TOKİ evlerinde fiyatlar kaç liradan başlıyor, vade seçenekleri ve başvuru şartları neler hepsi haberimizde.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 5 Aralık 2017 - İstanbul

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından sosyal konut projelerinin hayata geçirilmesine büyük hızla devam ediliyor. İdare bu kapsamda Ankara Mamak'ta inşa ettiği 296 adet konuttan oluşan projede yer alan evlerin satışlarına başlamış durumda. Ev sahibi olmak isteyen vatandaşların Ankara Mamak TOKİ konutlarına başvurulara 05 Aralık – 29 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirebilecekleri bildirildi.

TOKİ Başkentte satışa sunduğu projede yer alan evlerin satışına ilişkin yayımladığı ilanda, Ankara Mamak Gülseren Mahallesi 3. Etap  1. Bölge Standart Konutları kapsamında 81 konut, 5 – 29 Aralık 2017 tarihleri arasında, T. Halk Bankası A.Ş. tüm şubeleri aracılığıyla açık satışa sunulduğunu, diğer taraftan Alt gelir grubu kapsamında 215 konut, 5 – 29 Aralık 2017 tarihleri arasında, T. Halk Bankası A.Ş. Ankara şubeleri aracılığıyla açık satışa çıkartıldığını duyurdu.

Alt gelir grubuna yönelik satışa çıkan evlerin satış ffiyatları ise 1+1 evler için en uygun 76 Bin 911 TL'den başlarken, 136 Bin 055 TL'ye kadar çıktığı belirtildi. 2+1 evlerin satış fiyatları ise en düşük 116 bin TL'den başladığı en yüksek 152 bin 756 TL olacağı kaydedildi. Projeden ev sahibi olmak isteyenlerin en uygun şartlarla 180 ay vade olanağı ile 10 bin tl peşin ödemeyle ayda 371 TL taksitlerle, 20 bin TL peşin ödemeyle 240 ay vade ve 483 lira taksitle ev sahibi olabileceği bildirildi.

Ankara Mamak Gülseren Mahallesi 3. Etap  1. Bölge Standart Konutlarında ise 3+1 ve 4+1 tipindeki evlerin satışları gerçekleştirilecek. 

Konutların satış fiyat ve koşulları ilgili Banka Şubelerinde ve Toplu Konut İdaresi Başkanlığının web sayfasında (www.toki.gov.tr) duyurulmaktadır. En düşük ve en yüksek fiyatlar ile alternatifli ödeme koşulları aşağıda sunulmaktadır.


• Konutların teslim süresi, sözleşme tarihinden itibaren 12 aydır. Taksit ödemeleri, konut teslimini takip eden ay itibariye başlatılacak olup, ilk 6 aylık dönemsel artış ise konut teslimini takip eden dönemde başlatılacaktır.
- Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimlerinde; Konutlar %10 peşin 240 ay vadeli sabit taksit ödemeli ve taksit başlangıçları teslim tarihini takip eden ay itibariyle başlayacak şekilde satılacaktır.
- Konut satın almak için başvuruda bulunan kişilerin;
a. T.C. vatandaşı olması,
b. Ankara il sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya Ankara il nüfusuna kayıtlı olması, ( Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri kapsamında başvuranların en az 3 (üç) yıldır ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekmektedir.)
c. Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç)
d. Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı bağımsız herhangi bir gayrimenkulün olmaması , (Şehit Aileleri, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri kategorisi hariç) (Başvuru sahibinin hisseli olarak sahip olduğu gayrimenkuller hariç)
e. Başvuru tarihi itibariyle 25 yaşını doldurmuş olması gerekmekte olup, ancak,
 - Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.
f. Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL. olması, (Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL. olması gerekmektedir.)
g. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapılabilecektir. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum