26 ilde görevli koruculara 2019'da aylık ek tazminat verilecek

26 ilde görevli koruculara 2019'da aylık ek tazminat verilecek

Türkiye'nin Doğu ve Güneydoğu'da bulunan toplam 26 ili kapsayan ve güvenlik korucularına aylık ek tazminat verilmesi kararlaştırıldı. 2019 yılında geçerli olacak aylık tazminat ücretlerine ilişkin ayrıntılar haberimizde.

Editor: Gökay Demirezen
26 Aralık 2018 - 06:59

Türkiye'nin 26 ilinde görev yapan Güvenlik Korucularına Aylık Ek Tazminat Ödenmesine İlişkin Karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi. Alınan karar ile belirtilen illerde görev yapan tüm güvenlik korucularına aylık ek tazminat ödenmecek.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 26 Aralık 2018 - İstanbul


Güvenlik korucuları için ek tazminat verilmesine yönelik karar resmi gazete ile duyuruldu. 2019 yılından itibaren pek çok ilde güvenlik korucusu olarak görev yapanlara aylık ek tazminat verilecek.

Güvenlik korucularına aylık ek tazminat ödenmesine ilişkin ekli kararın yürürlüğe konulmasına, 27 / 6 /1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 28 inci maddesinin b fıkrası gereğince karar verildi.

Bu çerçevede Adıyaman ili başta olmak üzere, Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Hakkari, Hatay, Iğdır, Kahramanmaraş, Kars, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Osmaniye, Siirt, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van illerinde görev yapan güvenlik korucuları için 2019 yılından itibaren geçerli aylık ek tazminat ödenecek.

26 Aralık tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan ilgili kararın ayrıntılarını görmek için tıklayın.