28 firma ve yöneticisine ihale yasağı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 28 firma ve yöneticileri hakkında ihalelere katılamama yasağı getirildi. Ceza işlemi uygulanan o firmaların listesi haberimizde.

28 firma ve yöneticisine ihale yasağı
Editor: Gökay Demirezen
11 Aralık 2018 - 08:24

Türkiye genelinde pek çok iş için açılan ihalelere katılmak isteyen bazı firmalara ihale yasağı getirildi. Toplam 28 firma ve bu firma sahipğlerine kamu ihalelerine katılamama yasağı getirildi. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 11 Aralık 2018 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ihalelere girme yasağı verilen şirketlere yenileri eklenmeye devam ediyor. Bakanlık tarafından çok sayıda şirkete uygulanan ihalelere katılma yasaklarına bu sabah 28 firma daha eklendi.

Bakanlık tarafından ihalelere ilişkin katılmama yasaklarına bir yenisi daha eklendi. İhaleye katılan, ihalelerde iş alan firmalara yönelik denetleme çalışmaları kapsamında Bakanlık tarafından sıkı denetimlerle ihale edilen işlerde yükümlülüklerini yerine getirmeyen şirket ve şirket sahiplerine yönelik yaptırımlar, cezai işlemler uygulanmaya devam ediyor.

Bu kapsamda Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca ülke genelinde kamu ihalelerine katılmak, yeni ihale almak isteyen firmalara yasaklamalar uygulanıyor. Bakanlık sıkı denetimlerle alınan ihalelerde yükümlülüklerini yerine getirmeyen, yetersiz bulunan firmalara yeni bir şans tanımıyor. İhalelere katılamama cezası vererek o firmaların yeni ihaleler almasının önüne geçmiş oluyor.

11 Aralık 2018 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilgili karar kapsamında ihalelere katılamama yasağı uygulanan 28 firma ve sahiplerine ilişkin ayrıntıları görmek için tıklayın.
 
Sosyal medya hesalarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.