Reklamı Geç
29 Ekim 2016 kutlamaları - İstanbul

29 Ekim 2016 kutlamaları - İstanbul

İstanbul'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları yapılıyor. İstanbul Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, 1.Ordu Komutanı Taksim anıtına çelenk koydu. Kadıköy, Şişli ve Bakırköy Belediyeleri 29 Ekim için özel etkinlikler hazırladı

29 Ekim 2016 - 09:28

İstanbul bu sene daha sessiz bir Cumhuriyet Bayramı kutluyor. Her sene gerçekleştirilen ışık gösterileri, havai fişek gösterileri bu sene yapılacak mı? şişli, Kadıköy ve Bakırköy'de 29 ekim kutlamaları...

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Ekim 2016 - İstanbul

Türkiye Cumhuriyeti 93. Yılını kutluyor. Türkiye'nin dört bir yanında Cumhuriyet kutlamaları ile alakalı geçtiğimiz senelerin dışında daha durgun bir kutlama programları yapılacak. İstanbul'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 28 ekimde başladı. Taksim anıtına çelenk konuldu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 93. yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda tören düzenlendi.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 93. yılı kutlamaları çerçevesinde ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk konuldu.

Törene İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Musa Avsever, komutanlar, bazı siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, gaziler ve öğrenciler katıldı.

Anıta İstanbul Valiliği, Ordu Komutanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin çelenkleri bırakıldı. Tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından sona erdi.

Kadıköy'de Cumhuriyet Bayramı 29 Ekim kutlamaları özel programı

Kadıköy Belediyesi Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yılını her yıl olduğu gibi bu yıl da bir çok etkinlik ile kutluyor. Bu yıl 23.sü düzenlenecek olan Cumhuriyet Yürüyüşü için bütün hazırlıklar tamamlandı.

Kadıköy Belediyesi, "Cumhuriyet Özgürlüktür" sloganıyla Cumhuriyet haftası boyunca ilçede bir hafta boyunca Bando gösterileri,bayrak dağıtımları, söyleşiler, sergiler, şiir dinletileri, konserler ve kutlama programları olmak üzere 23 farklı etkinlik düzenledi. Cumhuriyet Bayramı kutlamalarının en görkemlisi ise her zamanki gibi 29 Ekim’de Bağdat Caddesi’nde yapılacak yürüyüş olacak.

"CUMHURİYET ÖZGÜRLÜKTÜR"

Cumhuriyetin kuruluşunun 93. yılı, her yıl olduğu gibi bu yılda Bağdat Caddesinde Saat 19.00'da yüz binleri buluşturacak olan "Cumhuriyet Yürüyüşü" ile kutlanacak. Geleneksel hale gelen ve tüm İstanbulluların ilgi gösterdiği Cumhuriyet Yürüyüşü Bağdat Caddesi Suadiye Işıklardan başlayacak.

"Cumhuriyet Özgürlüktür" mesajının verileceği Cumhuriyet Yürüyüşüne ev sahipliği yapan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu; "29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın 93. yılını her yıl olduğu gibi bu yıl da hep birlikte coşkuyla kutlayacağız.  Kadıköy sokaklarında, Cumhuriyet haftası boyunca Cumhuriyet coşkusunu, birlikte yaşadık. Cumhuriyet Özgürlüktür. Bağdat Caddesinde yapacağımız büyük yürüyüşte özgürlüğe, barışa ve kardeşliğe hep birlikte yürüyeceğiz." dedi.

Cumhuriyet bandosu tarafından çalınan Cumhuriyet marşlarının ardından gecenin konuşmasını Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu yaptı. Nuhoğlu “Kadıköy özgürlüklerin ve demokrasinin kentidir. Çünkü Kadıköy Cumhuriyet kentidir” dedi.  Türkiye’nin zor ve sıkıntılı günlerden geçtiğini ifade eden Nuhoğlu  “Biz bu sıkıntıları atlatacak kadar güçlü bir ülkeyiz. Ben bütün bu zorlukların üstesinden geleceğimize inanıyorum. Mustafa Kemal Atatürk ve yol arkadaşlarının mücadelesi çok daha ağır koşullar altında verildi. Onların mücadelesi bize yol gösteriyor” dedi.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu’nun ardından sahne alan Boğaziçi Caz Korosu birbirinden güzel eserleri seslendirdi. Kadıköylülerin yoğun katılım gösterdiği konser yaklaşık iki saat sürdü. 

Tarih. 29 Ekim Cumartesi

Saat: 19.00

Yürüyüş Başlangıç: Bağdat Caddesi Suadiye Işıklar

Canlı yayın frekans:

TÜRKSAT

U/L: 14367 mhz Vertical

D/L: 11067 mhz Horizontal

Smybol Rate: 3333 ksym/s

FEC: 5/6

Şişli'de Cumhuriyet Bayramı özel kutlamaları

Cumhuriyetin 93’üncü yılı Şişli’de coşkuyla kutlanacak. Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü öncülüğünde düzenlenen ‘Cumhuriyet Yürüyüşü’ ise 29 Ekim Cumartesi günü saat 18.00’ de Atatürk Evi önünden başlayacak.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları her yıl olduğu gibi bu yıl da Şişli’de büyük bir coşku ve şenlik havasında kutlanacak. Saat 13.00 itibariyle bayraklarla süslenen 10 metrelik Cumhuriyet tırı Şişli’nin caddelerini dolaşmaya başlayacak. 10. Yıl Ruhu ile halkı coşturacak olan Cumhuriyet tırında perküsyon ekipleri, dansçılar ve MC yer alacak. 

Yine saat 13.00 itibariyle müzik grupları Şişli’nin 4 farklı noktasında sahne olarak Cumhuriyet bayramını şenliğe dönüştürecekler. (Sahneler: Abdi İpekçi Caddesi başı, Mecidiyeköy Meydan, Tayyereci Fehmi Sokak, Osmanbey Atatürk Evi Önü)

Gün içinde devam eden Cumhuriyet coşkusu akşam saatlerinde Büyük Cumhuriyet Yürüyüşü ile devam edecek. Saat 18.00’de Osmanbey’de bulunan Atatürk Evi’nin önünden başlayacak olan yürüyüş öncesi vatandaşlara 10 bin bayrak ve balon dağıtılacak. Dev Atatürk ve Türk bayraklarıyla süslenen yollardan geçildikten sonra Abdi İpekçi Caddesi’nde, etkinlik alanına girişte ışıklandırılmış Cumhuriyet takı yer alacak. Marş ve şarkıların hep bir ağızdan söyleneceği, bando ekibinin, Cumhuriyet tırının ve dansçıların katılacağı yürüyüş sonrası Cumhuriyet Bayramı kutlaması Abdi İpekçi Caddesi alanında konserle devam edecek. Ayrıca Şişli Belediyesi’nin yönetmen Teoman Topçu’ya hazırlattığı 4 dakikalık Cumhuriyet filminin gösterimi de gösterilecek. 

Bakırköy Belediyesi Cumhuriyet Bayramı kutlamaları

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ; Bakırköy Belediyesi tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşku içerisinde kutlanacak.

MEYDAN’DA CUMHURİYET BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinin ilkinde Bakırköy Cumhuriyet(Özgürlük) Meydanı’nda konserler, şiir dinletileri, sergiler ve halk oyunları gösterileri yapılacak.

Bakırköy Belediyesi, Bakırköy Kent Konseyi ve Bakırköylü Sanatçılar Derneği(BASAD) işbirliği ile düzenlenen etkinlik saat 12.00-18.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek.

FENER ALAYI

Sivil toplum örgütleri ve Bakırköylü yurttaşların katılımıyla gerçekleşecek Fener Alayı; Bakırköy Cumhuriyet(Özgürlük) Meydanı’ndan başlayıp Terakki Caddesi’ni takip ederek  Bakırköy Belediyesi Botanik Parkı’nda son bulacak.

SELÇUK BALCI KONSERİ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konserinde saat 20.00’da Karadeniz müziğinin sevilen sanatçısı Selçuk Balcı, Bakırköy Belediyesi Botanik Parkı’nda hayranlarıyla buluşacak.

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu, Cumhuriyet coşkusunu birlikte yaşamak için tüm etkinliklere bütün İstanbulluları davet etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..