2B arazi sahiplerine müjde

2B arazi sahiplerine müjde

2B arazisi olanlar bu habere dikkat! Taksit ödemelerini kaçıranlara müjdeli haber Bakan Ağbal'dan geldi. 2B taksidini ödeyemeyen vatandaşlara müjde veren Bakan Ağbal, '7 Mart tarihinde bitecek son ödeme tarihi 6 ay daha uzatılıyor' dedi.

05 Mart 2017 - 17:21

Orman vasfını yitirmiş (2B) arazilerle alakalı flaş gelişme yaşanıyor. Halk arasında 2B olarak bilinen arazilerin satışlarında taksit ödemelerini kaçıranları yakından ilgilendiren müjdeli haberi Bakan Ağbal verdi.

Binlerce vatandaşı yakından ilgilendiren son dakika gelişmesi 2B arazisi olup da satın alma başvurusunu yapan ancak ödemesini yapamayan veya taksitini ödeyemeyen vatandaşları yakından ilgilendiriyor.

Konuya ilişkin son dakika açıklamasında bulunan Maliye Bakanı Naci Ağbal,  2B arazi sahiplerine müjdelei haberi verdi. 7 Mart tarihinde sona erecek olan son ödeme tarihini 6 ay daha uzatılacağını söyledi.

Bakan Ağbal açıklamasında, "2B arazilerini satın alanlar ödemelerini yapmakta sıkıntı çekmiş, taksitlerini ödememiş, 2B arazisini alma hakkını kaybetmiş. Bununla ilgili normalde 7 Mart'a kadar getirmiş olduğumuz bir imkan vardı. O imkan bitiyor. 7 Mart geldiğinde ödemelerini aksatanlar bu sistemden çıkarılacaklardı. Fakat hükümet olarak bu konuda bir karar aldık. İnşallah Sakarya başta olmak üzere bütün vilayetlerimizde 2B arazisi olup da satın alma başvurusunu yapan ancak ödemesini yapamayan veya taksitini ödeyemeyen vatandaşlarımıza 6 ay daha imkan sağlıyoruz. Yani eylüle kadar ödemeleri ertelemiş oluyoruz. Yine 2B arazisi olup da bu araziyi almak için başvurmamış vatandaşlarımız için de aynı uzatmayı yapıyoruz. Dolayısıyla 2B arazisi olan vatandaşlarımıza böylelikle 6 ay süreli yeni bir imkan da getirmiş oluyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..