Reklamı Geç
2B arazilerinde o süre uzatıldı

2B arazilerinde o süre uzatıldı

2B arazisi olanlar dikkat o süre uzatıldı! 2B arazileri olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerin satışına ilişkin başvuru ve ödeme sürelerinde süreler 6 ay daha uzatıldı. Yaklaşık 200 bin kişinin faydalandığı 2B arazilerinin satışlarında Eylül ayına kadar taksitler ödenebilecek.

08 Mart 2017 - 13:39 - Güncelleme: 23 Mart 2017 - 17:26

Yüz binlerce 2B arazisi sahibini yakından ilgilendiren haberin ayrıntıları belli oldu. 2B arazisi olarak bilinen orman vasfını yitirmiş arazilerin satışlarına ilişkin son dakika gelişmesi duyuruldu. 2B arazi sahipleri şayet taksit ödemelerini aksattıysa, henüz ödemelerine başlamadıysa 6 ay daha ek süre ile ödemelerini rahatlıklla yapabilecekler.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 8 Mart 2017 - İstanbul

Bakanlar Kurulu kararı alınarak mağdur olan, taksitlerini ödeyemeyen 2B hak sahipleri için süre uzatılması kararlaştırıldı. 

2B arazilerine ilişkin başvuru ve ödeme sürelerinin 6 ay uzatılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu. 

Bu kapsamda, 2B alanları üzerinde bulunan taşınmaz, arazi satışlarına dair belirtilen süresi içinde başvurmayanlara, kendilerine yapılan tebligatta belirtilen bedeli süresi içinde ödemeyenlere ve taksitli satışlarda sözleşmesinde belirtilen  taksitlerden ikiden fazlasını vadesinde ödemeyenlere verilen başvuru ve ödeme  sürelerinin 6 ay uzatılması yönünde verilen Bakanlar Kurulu kararı resmi olarak yürürlüğe girdiği kaydedildi.

Vatandaş 6 ay daha süre kazanmış oldu. 2B sahipleri şimdi belirtilen zamana kadar taksit ve ödemelerini toparlayıp işlem hakkını kaybetmeden başvurularında yol katedebilecekler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..