Reklamı Geç
3.Havalimanı bir numaralı pistte asfalt dökümü

3.Havalimanı bir numaralı pistte asfalt dökümü

Yapımı büyük bir hızla süren İstanbul 3.Havalimanı projesinde 1 numaralı pistte asfalt dökümü işine başlanırken, İGA'dan havalimanı içerisinde kiralamalar başladığı kaydedildi.

19 Ekim 2016 - 07:42

Yapımı büyük bir hızla devam eden, Türkiye'yi havacılıkta Dünya'nın en önemli merkezlerinden birisi yapacak Üçüncü Havalimanı inşaatında 7/24 esasına göre büyük bir hızla sürdüğü kaydedildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Ekim 2016 - İstanbul

Yapılan çalışmaların büyük bir hızla devam ettiği 3.Havalimanı'nda pistler ortaya çıkmaya başladı. Dev projede inşaat çalışmaları yanı sıra, kiralamalara ilişkin ilk işlemlerin yapılmaya başlandığı gelen bilgiler arasında.

Konuya ilişkin açıklamada bulunan İGA İnşaat CEO’su Yusuf Akçayoğlu, İstanbul Yeni Havalimanı'nın inşaatındaki bir numaralı pistte asfalt dökümü başlandığını, Airbus A380 ve Boeing 747 gibi büyük gövdeli uçakların ise bu yapılan pistte rahat bir şekilde iniş-kalkış yapabileklerinin altını çizerken, yapımı süren bir numaralı pistin 3 bin 750 metre uzunluğunda ve 60 metre genişliğinde olduğunun altını çizdi.

Kiralama işlemleri başladı!

İGA Havalimanı İşletmesi tarafından, İstanbul Yeni Havalimanı'nda yer almak isteyen şirketler için alan kiralama sürecinin başladığı bildirildi.Açıklamaya göre, havacılık sektöründe Türkiye’yi bir merkez olarak konumlayacak İstanbul Yeni Havalimanı'nda yer almak isteyen işletmeler için önemli bir süreç başladı. İGA, metrekare kiralama değerlerini, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından yayımlanmış olacak en son Kamu Özel İş birliği ücret tarifesini baz alınarak hazırlanacağına dikkat çekildi.

Kiralama yapmak isteyen şirketler veya kişiler ne yapmalı, nasıl başvuruda bulunmalı sorusunun cevab ise, yapımı süren 3'üncü havalimanı projesinden dükkan kiralayacakların başvuruda bulunmak için hazırlanan talep formlarına, 'www.igairport.com' ana sayfasında bulunan, 'İstanbul Yeni Havalimanı' menüsü altında yer alan 'İstanbul Yeni Havali-manı Havayolu Talep Formu' bağlantısını kullanarak tralepte bulunabilecekleri ifade edildi.

İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.; İYH Kargo Şehri, Gümrük Bölgesi, Kargo Acenteleri Binası içindeki ilgili ofisleri; alt yapı donanımı tamamlanmış, boş ve kullanıma hazır olarak teslim edecek, ofislere ilişkin tefrişat kiracı firmalar tarafından tamamlanacaktır. 
Kargo Şehri, Gümrük Bölgesi, Kargo Acenteleri Binası 3 kattan oluşmaktadır. Ofisler; yaklaşık 13 m² ile 19 m² arasında değişkenlik göstermektedir. Ofislerin bulunduğu bölgeye göre 3 farklı fiyat kategorisi belirlenmiştir. Talep formunda istenilen m²’nin belirtilmesi gerekmektedir. İhtiyacın fazla olması durumunda, ofislerin birleştirilerek kullanılması mümkündür. Talebin yüksek olması durumunda; doldurulacak olan Talep Formunda belirtilen tercih sıralamasına göre, 2. yada 3. tercihlere göre yerleştirme yapılabilir.

Eklerde bina ve alanlara dair detaylı bilgiler iletilmektedir.

1.Kategori : 120 Eur / m² ay
2.Kategori : 110 Eur / m² ay
3.Kategori : 100 Eur / m² ay

Kira ücretlerine elektrik, su, ısıtma-soğutma, havalandırma ve Genel Giderlere Katılım Payı (GGKP) dahil değildir. Bunlar için;
 
• Kiralanan hacmin; elektrik, su, arıtma, ısıtma-soğutma, havalandırma giderlerine ilişkin ücretlendirmeler; “Elektrik, Su, Arıtma, Isıtma - Soğutma ve Havalandırma Tarifesine” göre yapılır. 
• Çevre düzenlemesi, altyapı (pis su şebekesi, kullanma suyu, arıtma vb.) ve genel ulaşım yolları tesisi ve ıslah idamesi, çevre ve yol aydınlatması, ortak kullanıma açık yerlerin ısıtma-soğutma, havalandırma, temizlik, güvenlik, genel idare hizmetleri vb. işletme giderleri için aylık kira bedelinin üzerine; %15 oranında ilave GGKP bedeli tahakkuk edecektir.
• %18 KDV uygulaması yapılacaktır.
 
Otopark Hizmeti : Kargo Şehri, Gümrük Bölgesi, Kargo Acenteleri Binası çalışanları için abonelik sistemi uygulanacak olup, operasyona geçilecek yılın otopark ücret tarifesinde yer alacak abonman ücreti uygulanacaktır. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..