3. Havalimanı yanına yapılacak İstanbul yeni şehir "Airport City" detayları belli oldu

İstanbul'un 3. Havalimanı projesinde son durum bilgileri ve yapımı planlanan yeni şehir "Airport City" projesine ilişkin ilk ayrıntılar belli oldu. Master plan çalışmalarının tamamlandığı İstanbul'un yeni şehir projesi, 3. Havalimanı merkezli şekillenecek. Airport City'de yok yok...

Editor: Hakan A.
23 Şubat 2017 - 13:19

Türkiye'ye çağ atlatacak olan mega projeler arasında yer alan 3. İstanbul Havalimanı projesinde çalışmalar da ilk faz açılışı olan 2018'e yetiştirilmeye devam ederken, yeni havalimanı etrafı da şekillenmeye devam ediyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 23 Şubat 2017 - İstanbul

Avrupa'nın en büyüğü, Dünya üzerindeki üçüncü büyük havalimanı olma özelliğini taşıyacak, Dünyan'ın en büyük aktarma merkezi olacak İstanbul Üçüncü Havalimanı'nda inşaat çalışmaları 1.faz için planlandığı şekliyle ilerliyor. Projede büyük bir hızla süren inşaat çalışmaları devam ederken, 3.Havalimanı için hazırlanan ekonomik etki analizi basınla paylaşıldı.

3.Havalimanı için hazırlanan ekonomik etki analizine ilişkin bilgileri paylaşan EDAM Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Kasım Han ve İstanbul Yeni Havalimanı CEO'su Hüseyin Keskin tarafından aktarılan bilgilerde en fazla öne çıkan konu ise İstanbul Yeni Havalimanı çevresinde şekillenecek yeni şehir projesi oldu. 

İstanbul Yeni Havalimanı etrafında yapımı planlanan 1 milyon nüfusu barındıracak olan Avrupa Yakası yeni şehir projesi "Airport City" adıyla kurgulanmış durumda. Her şeyin düşünüldüğü ve 3.Havalimanı'na komşu olacak "Airport City" projesi çevresi ile bir bütünlük oluşturacak merkezde uluslararası iş merkezleri, serbesoteller, lojistik merkezler ve bunun yanında Expo Fuar alanlarının yer alacağı dev bir şehir olarak tasarlanıyor. Havalimanı inşaatı ile birlikte Airport City projesi için de düğmeye basılıyor. Henüz planlama aşamasında olduğu ifade edilen dev Airport City projesinin Master Planlarının ise dünyaca ünlü Perkins+Will firması tarafından yapıldığı gelen bilgiler arasında.

Ülke ekonomisine 2025 yılına kadar oldukça büyük bir katkı sağlaması planlanan İstanbul Üçüncü Havalimanı projesine komşu yapılacak Airport City projesi olarak isimlendirilen yeni şehir projesinin ayrıntıları şimdiden yatırımcıları ve bölgede yaşayanları heyecanlandırdı.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum