3 ilde petrol arayacak! İndigo Grup petrol arama ruhsatı aldı

İndigo Grup, Aksaray, Nevşehir, Kırşehir illerinde petrol arama ve çıkartma işlemleri için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden ruhsat alarak izin sahibi olmuş oldu.

3 ilde petrol arayacak! İndigo Grup petrol arama ruhsatı aldı
Editör: Hakan A.
12 Mart 2021 - 08:56
Türkiye genelinde özel şirketler tarafından yürütülen petrol arama çalışmaları kapsamında İndigo Group firmasına beş süre boyunca petrol arama ve çıkarma izni verildi. Petrol arama ve çıkartma izni ile alakalı duyuru bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 12 Mart 2021 - İstanbul


Türkiye'nin pek çok ilinde yürütülen petrol aramaları için ruhsat tahsisi işleminde yeni bir şirket için petrol arama ruhsatı ve izni verildi. Nevşehir merkezli  İndigo Grup Turizm ve Tic. A.Ş. firması için petrol arama ve çıkartma izni, ruhsatı tahsis edildi. İndigo Grup, aldığı ruhsatla Aksaray, Nevşehir, Kırşehir illerinde petrol arama işlemlerine başlıyor.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünden: PETROL HAKKINA MÜTEALLİK KARAR 


İndigo Grup Turizm ve Tic. A.Ş.’nin bölgesi, ili, yüzölçümü ve paftası yukarıda gösterilmiş bulunan saha için petrol arama ruhsatı verilmesi talebi incelenmiş ve Şirkete; 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun 6, 7 ve 22’nci maddeleri gereğince, bu kararın Resmî Gazete’de yayımı tarihinden itibaren beş yıl süre ile petrol arama ruhsatı verilmiştir. 

Türkiye Petrolleri A.O. Genel Müdürlüğü’nün Kırklareli ili sınırları içerisinde sahip bulunduğu ARİ/TPO/K/E18-c3-1 pafta no’lu petrol işletme ruhsatının 14.03.2021 tarihinde sona erecek süresinin Türk Petrol Kanunu Uygulama Yönetmeliği'nin 18 inci maddesinin dördüncü fıkrası gereğince, sahanın mevcut rezerv durumu, yıllık üretim miktarları ile yatırım ve üretim
programı dikkate alınarak 3 (üç) yıl süreyle 14.03.2024 tarihine kadar uzatılmasına, geri kalan kanuni sürenin ise Şirketin sahada yapacağı üretim ve geliştirme faaliyetlerinin sonucuna göre talep edilmesi halinde kullandırılmasına karar verilmiştir.


Türk Petrol Kanunu’nun 14 üncü maddesinin birinci fıkrasının (d) bendi gereğince ilan olunur. 

indigo grup petrol arama izni

YORUMLAR

  • 0 Yorum