3 ilde yeni riskli alan ilanları Resmi Gazete’de

3 ilde yeni riskli alan ilanları Resmi Gazete'de

Kentsel dönüşüm Türkiye'de hızla devam ederken, Ankara, Kocaeli ve Sivas illerine bağlı ilçelerde yeni riskli alanlar ilan edildi. Resmi Gazete'de yayımlanan riskli alanlara ilişkin ayrıntılar için tıklayın.

01 Haziran 2017 - 07:36

Kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yapılan yürütülen çalışmalarda yeni riskli alanlar ilan edilmeye devam ediyor. Bakanlık tarafından Ankara, Kocaeli ve Sivas illerinde bazı alanlar riskli alan ilan edildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 1 Haziran 2017 - İstanbul

Türkiye'de hemen her ilde kentsel dönüşüm olarak bilinen 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi kanunu kapsamında yeni yerlerin riskli alan ilan edilmesine devam ediliyor.

Ülke genelinde Çevre ve Şehircilik bakanlığı tarafından yürütülen çalışmalar çerçevesinde riskli alanların tespitine ilişkin çalışmalar sürüyor. Kentsel dönüşümde proje geliştirilmesi ve bu projelerin geliştirileceği alanların Bakanlık tarafından riskli alan olarak ilanında Ankara, Kocaeli ve Sivas'ta yapılan yeni düzenlemeler eklendi.

3 ili kapsayan yeni riskli alan ilanı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu.

İşte riski alan ilan edilen o yerler;

- Ankara İli, Altındağ İlçesi, Örnek Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Kararın detaylarını ve alanları görmek için tıklayın.

-  Kocaeli İli, Derince İlçesi, Yenikent Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar detaylarını ve alanları görmek için tıklayın.

- Sivas İli, Merkez İlçesi, Demircilerardı Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi Hakkında Karar detaylarını ve alanları görmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..