3. İstanbul ticari ünite satışlarında talep...

3. İstanbul ticari ünite satışlarında talep patlaması

Başakşehir bölgesinde hayata geçirilen dev konut projesi 3. İstanbul ticari üniteleri satışına büyük talep geldi.

3. İstanbul ticari ünite satışlarında talep patlaması
Editor: Hakan A.
27 Ekim 2018 - 12:59
Reklam

İstanbul'un önemli ilçelerinden hızla genişleyen ve prim yapan Başakşehir'in en büyük konut projesinin ticari ünitelerine büyük ilgi vardı. İhale yöntemiyle satışa sunulan 3. İstanbul ticari ünitelerinin yarısından fazlası satıldı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 27 Ekim 2018 - İstanbul


Kayaşehir – Başakşehir bölgesine önemli bir değer katacak olan Üçüncü Havalimanı ve Yavuz Sultan Selim Köprüsüne olan bağlantı yolları ile son dönemin en çok ilgi gören  bölgesi haline gelen 3. İstanbul konutları 1.etabında yer alan ticari üniteleri 21 Ekim’de yapılan ihaleyle satışa çıkarıldı.

 “Enflasyon ile mücadelede Euro’ya dolara inat Başakşehir’de 3. İstanbul’dan 3 büyük fırsat” sloganı ile ihaleye çıkılan projedeki ticari birimlere Ordu , Kayseri , Rize, Viyana başta olmak üzere birçok farklı şehirden yatırımcı tarafındna ilgi gösterildiği kaydedildi.

Toplam 55 bağımsız bölümün açık artırma yöntemiyle ihaleye çıktığı Başakşehir’in en büyük karma projesine oldukça yüksek bir katılım gerçekleşti. Konut fiyatına ticari ünitelerin satıldığı ve satışa çıkan bağımsız bölümlerin yüzde 52’sinin satıldığı ihale, bölgeye ve projeye olan güvenin de göstergesi oldu. Aralık 2016’da lansmanı gerçekleştirilen projede ilk iki etabın yüzde 90’ı satılmış, satışların da yüzde 25’i yabancıya gerçekleşmişti.

Henüz ilk 6 ayda geçen yılın cirosunu yakalayan projede yıl sonu ciro hedefini 300 milyon TL’ye yükselttiklerini belirten 3. İstanbul Başakşehir Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Saylık, 3. İstanbul Başakşehir’in ulaşım kolaylığının her geçen gün daha da gözle görünür hale geldiğini belirterek bölgeye hızla artan ilgiye bağlı olarak Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilk iniş denemesi yapılan ve 29 Ekim’den itibaren aktif hale gelecek 3. Havalimanının projenin prim değerini daha da artıracağını belirtti. Saylık, “Teslim avantajı ve esnek ödeme planları katılımın yoğun olmasından etkiliydi. İhaleye gelen yoğun talep de gösteriyor ki 3. İstanbul Başakşehir projesinde hedeflerimizin de üzerine çıkacağız” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum