Reklamı Geç
3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ihalesine 4 grup teklif verdi

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ihalesine 4 grup teklif verdi

Türkiye'nin deniz altından geçecek 3'üncü büyük mega projesi, '3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli' ihalesi kapsamında 4 grup tarafından teklif verildiği kaydedildi.

15 Şubat 2017 - 12:49

İstanbul bir mega projesi için daha geri sayıma başladı. İstanbul Boğazı altından geçecek 3 katlı tünel kapsamında ihale gerçekleştirildi. Yapılan ihaleye 4 gurup konsorsiyum olarak tekliflerini iletti. İşte ayrıntılar.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Şubat 2017 - İstanbul

 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ile alakalı olarak yapılan ihalede verilen teklifler ve tekliflerin veren gruplar yarışa şimdiden başladı. İstanbul Boğazı altına yapımı planlanan dev tünel projesi, dünyada örneği tek olacak mega projelerden biri. Orta tünelden tren geçişinin yapılacağı, altında ve üstündeki yolların otomobillere ayrılacağı dev tünel projesi, 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli için geri sayım başladı.

Türkiye, 2023 vizyonu kapsamında hedeflerine hızla ilerlerken bu yolda en önemli kilometre taşları arasında bulunan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi için de düğmeye resmen basılmış oldu.


    
İstanbul trafiğini büyük ölçüde rahatlatması planlanan "3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi" etüt, proje ve mühendislik hizmetleri ihalesi kapsamında, toplam 4 firma tarafından teknik ve mali teklif sunulduğu bildirildi.

Yapımı planlanan ve bugün yapılan ihaleyle bedeli yaklaşık 30 milyon lira olarak belirlenen 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi iin çalışmalara hız verilecek. Proje ile alakalı olarak bu yıl için 7 milyon 500 bin lira ödenek ayrılan etüt, proje ve mühendislik hizmetleri kapsamında, karada ve denizde derin sondaj çalışmaları yapılarak, zemin verilerin belirlenmesi kapsamında yapılan ihaleye katılan gruplardan 4 teklif alındı.

 İstanbul Boğazı'nın altından geçecek söz konusu tünelde, tek tüpte hem karayolu hem de demiryolu bulunacak. Tünelde, orta katta geliş ve gidiş olmak üzere demiryolu, üst ve alt katta da lastik tekerli araç geçişine uygun iki şeritli yolların yer alacağı 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi dünyada eşi benzeri olmayacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..