3 Nisan 2020 Vaka Sayısı Açıklandı... İşte son rakamlar...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca basın açıklaması yaptı. 3 Nisan 2020(bugün)'e dair Türkiye corona virüsü vaka sayısını açıklayan Koca, izolasyonun önemine tekrar tekrar dikkat çekti.

3 Nisan 2020 Vaka Sayısı Açıklandı... İşte son rakamlar...
Editör: Hakan A.
03 Nisan 2020 - 19:40 - Güncelleme: 03 Nisan 2020 - 19:40
Fahrettin Koca: ''Yayılımın ne kadar kolay ve hızlı olduğunu hatırlayın. Büyüklerimizi, aileleri, gençleri uyarıyorum evden çıkmayın. Yayılımının hızını kesen genç nüfusun hareketliği olacak. Bilim Kurulumuz salgının riskle seyrettiği yerlerde hareketliliği kısıtlayıcı daha sıkı tedbirler alınması yönünde kararlar aldı. Sayın Cumhurbaşkanı  bunları açıklayacaktır. Virüsün bütün gücü yayılma hızıdır. Kendimizi izole edelim.'' ifadelerini kullandı.

Emlak Pencerem - 3 Nisan 2020


Koca: ''Son 24 saatte 16,160 test yapıldı ve 2,786 pozitif tanı kondu, 69 kişi vefat etti. İllerimizin tamamında artık görüldüğünü söylemiştim.

Nüfusa göre en riskli iller: İstanbul, İzmir, Konya, Ankara, Kocaeli'dir. Özellikle erkeklerde kadınlardan daha çok görüldüğünü söylemek isterim. Gençler ya hiç hissetmemekte ya da çok hafif atlatmaktadır. 56 ilimizde hayatını kaybeden vakalar var. En fazla vefatın olduğu il İstanbul. 50 yaş üzerindeki vefat sayısının giderek arttığını görmüş oluyoruz. 60 yaşın altında olanları hastaneye yatırmadan evden takip edebiliyoruz. 

Şehirlerarası hareketliğini kısıtlayıcı önlemlere ihtiyacımız var. Yaşlılar ve kronik hastalarımız büyük risk altındadır. Hepimizin dikkat etmesi gereken 3 husus: Temas, mesafe ve izolasyon.'' dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum