37 Bin USD sınırı kırıldı Bitcoin (BTC) nereye gidiyor?

ABD'de ortalık bir anda karışırken, kripto para borsası adeta coştu.

37 Bin USD sınırı kırıldı Bitcoin (BTC) nereye gidiyor?
Editör: Hakan A.
07 Ocak 2021 - 08:22
Amerika'da Trump'un koltuk sevdası ile başlayan süreç kanlı olaylarla sürerken, kripto para borsasında işlem gören pek çok para birimi adeta coşmuş durumda. Bitcoin rekorlarına bir yenisini eklerken, sabah saatlerinde 1 Bitcoin ne kadar sorusunu soranları yakından ilgilendiren artışlar yaşanıyor.

Emlak Pencerem - Ekonomi Haberleri  - 7 Ocak 2021 - İstanbul


Kripto para piyasalarında artış Bitcoin ile devam ediyor. Pek çok kripto para önemli değerler kazanmış durumda. 36 Bin seviyesini kıran BTC ise sabah saatlerinde rekoruna yenisi ekledi.

Dünya üzerinde milyonların kullandığı, kripto para borsalarında sabaha kadar uykuların kaçtığı önemli bir gün geride bırakılırken en fazla ilgi gören BTC ne kadar oldu sorusu sorulmaya devam ediyor. Amerikan vatandaşlarının sokaklarda eylem yapmaya başlaması, Kongre binasında silahların patlamasına kadar kara bir gün geçiren ABD'de işler git gide karışıyor.


Seçimlerde kazanan aday Joe Biden'ın resmi başkanlığı Kongre'de kabul edildi ve artık ABD'nin resmen başkanı oldu. Trump ise sokağa çıkardığı yanlılarını evlerine dönmesi konusunda twitter üzerinden bir video paylaştı. Diğer taraftan ülkede sokağa çıkma yasağı 15 gün olarak açıklandı.

Tüm bu yaşananlar ABD'nin para birimi USD'nin ülke para birimleri karşısında sert düşüşler yaşamasına neden oldu.

KRİPTO BORSASI COŞTU

Sabahın ilk ışıklarına kadar hareketli geçen kripto para borsalarında işlem üzerine işlemler gerçekleştirildi. En fazla merak edilen Coin ise BTC oldu. Bitcoin 36 Bin USD seviyesini aşarken, hemen peşinden bu kez BTC 37 Bin Dolar seviyesini kırarak işlem görmeye başladı.
Şu sıralarda ise 1 BTC 37.465 USD seviyesinde işleme devam ediyor. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum