38 firma hakkında ihale yasağı uygulandı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, pek çok ilde kamu ihalesi kapsamında ihalelere giren toplam 38 firma hakkında ihalelere katılamama yasağı getirdi. İşte ihale yasağı uygulanan şirket ve iş yaptıkları illerin tam listesi.

38 firma hakkında ihale yasağı uygulandı
Editör: Hakan A.
22 Aralık 2018 - 09:22

Türkiye'nin pek çok ilinde kamu ihaleleri kapsamında yapılan ihalelerde iş alan çok sayıda şirket ile alakalı Bakanlık denetimlerini sürdürürken, yeni yasaklamalar ve cezalar uygulanmaya devam ediliyor. Bu çerçevede 38 farklı şirket ve bu şirketlerde çalışanlara yönelik ihale yasağı getirildi. Bakanlık diğer taraftan Aralık ayı boyunca yüzlerce firma hakkında benzer kararları uyguladı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 22 Aralık 2018 - İstanbul


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü tarafından ülkenin pek çok ilinde ihale alarak kamu kurum ve kuruluşları için iş yapan bazı şirketler hakkında yeni ihale yasağı uygulanması kararı alındı. 

Kamu kurumlarından ihale alan şirketler ile alakalı Bakanlık sıkı denetimlerini sürdürüyor. Bakanlık tarafından yapılan denetimler sonucunda ihaleleri kazanan firmaların sorumlulukjlarını yerine getirmemeleri nedeniyle ceza ve yasaklamalar getiriliyor.Ankara ve İzmir başta olmak üzere Niğde, Sivas, Amasya, Konya, Kütahya, Tekirdağ, Kastamonu, Nevşehir, Çorum, Manisa, Gümüşhane, Afyonkarahisar, Samsun, Aksaray, Aydın, Edirne illerinde çeşitli kamu ihaleleri alarak yapılan denetimlerde yükümlülüklerini yerine getirmeyen toplam 38 farklı şirket ve bu şirketlerin yöneticileri hakkında ihale yasağı getirildi.

22 Aralık tarihli alınan karar gereğince ihalelere katılma yasağı getirilen inşaat müteahhitleri, yapı denetim firmalarına ilişkin listeleri altta verilen linklerden inceleyebilirsiniz.

- Bakanlık kararı ile yayımlanan liste 1 için tıklayın.

- Liste 2 için tıklayın.
ihale yasaklama

Aralık ayında yüzlerce firmaya ihale yasağı ve ceza uygulandı. Bu ihale yasakalrına ilişkin Aralık ayında uygulanan kararları görmek isteyenler için altta ay içerisindeki kararlardan oluşan haberlerimizi okuyabilirsiniz.

- 24 firma ve yöneticisine ihale yasağı getirildi haberin ayrıntılarını okumak için tıklayın.


- Bakanlıktan onlarca şirket ve yöneticisine ihale yasağı haberin ayrıntılarını okumak için tıklayın.
 
- 69 yapı denetim firması veçalışanlarına yasaklama haberin ayrıntılarını okumak için tıklayın.

- 13 yapı denetim firmasına ihale yasağı getirildi haberin ayrıntılarını okumak için tıklayın.

Sosyal medya hesalarımızı takip edin!


EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum