403 yeni hakim ve savcı ataması yapıldı

Türkiye genelinde yeni hakim ve savcıların atanması yapıldı. Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığı 403 yeni hakim ve savcı ataması gerçekleştirdi. İşte atamaları yapılan hakim ve savcıların isim isim tam listesi.

403 yeni hakim ve savcı ataması yapıldı
Editor: Hakan A.
20 Kasım 2018 - 07:35

Hakimler ve Savcılar Kurulu Başkanlığı tarafından Türkiye genelinde çok sayıda yeni hakim ataması gerçekleştirildi. İlgili karar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürülüğe girdi. HSKB tarafından yapılan hakim ve savcı adaylarının atanmasında toplam 403 hakim ve savcı ataması yapıldı.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 20 Kasım 2018 - İstanbul


Konuyla ilgili Resmi Gazete'de yer alan ilanda Hakim ve Savcılar Kurulu Başkanlığınca, Adli Yargı hakim ve Cumhuriyet savcı adayları ile idari yargı hakim adayının, Hakimler ve Savcılar Kurulunca 12/11/2018 tarihinde yapılan ad çekme sonucuna göre, 2802 sayılı Hakim ve Savcılar Kanununun 13. maddesi gereğince atamanmalarına ilişkin kararname aşağıda gösterilmişti.

Hakim ve Savcılar Kurulu Başkanlığı kararı ile yapılan atama kararı kapsamında hakim ve savcı olarak atanan isimlerin tam listesini görmek için ilgili 20 Kasım tarihli Resmi Gazete'de görmek için buraya tıklayın.