45 günde tamamlandı! Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açılıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı ile hayata geçirilen iki salgın hastanesinden biri olan Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, yarın açılacak .

45 günde tamamlandı! Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açılıyor
Editör: Hakan A.
28 Mayıs 2020 - 15:46
Türkiye'nin koronavirüs ile mücadelesinde büyük rol oynayan şehir hastanelerinin yanında sağlam sağlık sistemi sayesinde vatandaş ücrtetsiz olarak hastanelerde tedavi edildi. Diğer taraftan yatırımlara ara vermeden devam eden Hükümet, iki yeni salgın hastanesinin temellerini 45 gün önce atmıştı. Onlardan biri olan Sancaktape'de inşaa edilen salgın hastanesinin yeni tabelası takıldı ve yarın itibariyle  Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi adıyla hizmet vermeye başlayacak.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 28 Mayıs 2020 - İstanbul


45 gün önce başlanılan Sancaktepe salgın hastanesi tamamlandı. Sancaktepe'de havalimanı içerisinde hayata geçirilen ve tek katlı prafabrik yapı olarak tasarlanan hastanenin açılışı için geri sayım başladı. Geçtiğimiz günlşerde tabelası takılan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi olarak anılacak olan salgın hastanesinde her şey tamam! Dev hastane yarın açılacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın tali,matı ile inşaa edilen ve 45 gün gibi kısa bir sürede tamamlanan Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi, en yeni teknoloji ile tasarlandı. Her odasında salgınla mücadele edilebilecek. Yarın açılışı gerçekleştirilecek olan Sancaktepe salgın hastanesinde yurt dışından gelecek olan yabancılara hizmet verilecek. Sağlık turizmine büyük katkı sunacak Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi'nde çalışmalar tamamlanmış durumda. 

Sancaktepe Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi açılıyor

16 ameliyathane ve son teknoloji ürünü tıbbi donanım ile hizmet verecek olan Prof. Dr. Feriha Öz Acil Durum Hastanesi toplamda 125 bin metrekare alan üzerinde inşaa edildi. 45 gün gibi kısa bir süre içerisinde tek katta toplam 75 bin metrekare kapalı alanla tasarlanan dev hastane, depreme dayanıklı olarak inşa edildi. 432'si yoğun bakım olmak üzere toplam 1008 yatak kapasitesine sahip hastanede, gerektiğinde her oda yoğun bakıma dönüştürülebilecek. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum