`48 saat içinde` tüm uçuşlar 3. Havalimanına...

`48 saat içinde` tüm uçuşlar 3. Havalimanına kayacak

İstanbul'u dünyanın havayolu merkezi haline getirecek olan yeni havalimanında bugün itibariyle bir pist daha tamamlandı. Bakan Arslan, 3. Havalimanı inşaatında incelemelerde bulundu.

`48 saat içinde` tüm uçuşlar 3. Havalimanına kayacak
Editor: Hakan A.
10 Şubat 2018 - 14:46 - Güncelleme: 10 Şubat 2018 - 14:51

Türkiye'nin mega projeleri arasında yer alan 3'ncü Havalimanı inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor. Gün itibariyle bir pistte daha çalışmaların tamamlandığı kaydedildi. 3. Havalimanı 29 Ekim günü açılacak. Bakan Arslan, "Açılışın ardından 24 saat içerisinde Atatürk Havalimanı’ndaki tüm uçuşları, 48 saat içerisinde de tüm ekipmanların taşınmasını tamamlamış olacağız" dedi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 10 Şubat 2018 - İstanbul

İstanbul'un yeni havalimanı, dünyanın son teknoloji ile hayata geçirilen en büyük havalimanları arasında yer alan 3. Havalimanı inşaat çalışmalarında önemli bir bölüm geride bırakıldı. Hemen her hattı ortaya çıkan yeni havalimanı inşaatı büyük bir hızla 29 Ekim açılış tarihine kadar tamamlanacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan: 3. Havalimanı'nın yüzde 80'i tamamlandı, 29 Ekim'de hizmete girecek.  Bakan Arslan, 3. Havalimanı'nı havadan denetledi.

 Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, 3. Havalimanı inşaatında incelemelerde bulunarak, havadan ve yerden havalimanında gelinen son durum hakkında önemli bilgiler aldı. Bakan Arslan gazetecilerin sorularını yanıtladı ve yeni havalimanı ile alakalı olarak açılış tarihinde her hangi bir sorunun olmadığını açıkladı.

istanbul 3. Havalimanı bakan arslan ziyareti 2018 şubat

Bakan Arslan, “Bugün itibariyle havalimanının %80’i tamamlanmış durumdadır. 29 Ekim 2018’de Sn. Cumhurbaşkanımız ve Sn. Başbakanımızın da teşrifleri ile resmen açılışını yapacağız ve yeni havalimanının adını o gün hep birlikte öğreneceğiz. 29 Ekim tarihinde açılışını yapacağımız 3. Havalimanı 48 saat içinde tüm uçuşlara açılacak. Atatürk Havalimanı’ndaki tüm uçuşları, 48 saat içerisinde de tüm ekipmanları ile birlikte buraya taşıunarak aksama olmaksızın uçuşlara devame dilecek. Günde 3 bin uçağa hizmet edecek olan 3. Havalimanı, başlangıçta 100 bin kişiye, daha sonra ise 225 bin kişiye istihdam sağlayacak. 3. Havalimanının 2025 yılında GSYİH’ya katkısı %4.89 olacak. 3. Havalimanın yapıldığı alan yaklaşık olarak 80 milyon metrekare, terminal binası dahil 120 hizmet binasının bulunduğu kapalı alanı toplam 3,5 milyon metrekaredir. 3. Havalimanı, 143 körük ile 114 uçağa aynı anda hizmet verebilecek.” dedi.

istanbul 3'ncu havalimanı Bakan Arslan incelemelerde bulundu Şubat 2018

Bugün itibariyle 1. pist, taksi yolu dahil bitmiş durumdadır. 15 Şubat itibariyle seyrüsefer cihazları DHMİ tarafından kurulmaya başlanacağının altını çizen Bakan Arslan, "Köprüler ve ona bağlı olan körüklerin 67 tanesi geldi, 143 köprünün montajı Temmuz ayında tamamlanmış olacak. 3. Havalimanının güvenliği 6 bin adet kamera ile 24 saat takip edilecek. 3. Havalimanının güvenliğini sağlamak için 3 bin 500 kişinin alımına başlandı.” ifadeleirni kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum