5 - 7.5 -10 bin TL 6 ay ertelemeli Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ihtiyaç destek kredisi sorgulama ekranı! İhtiyaç kredisi ne durumda, paralar yattı mı?

6 ay ertelemeli Halkbank, Ziraat Bankası ile Vakıfbank tarafından sağlanan 5 - 7.5 -10 bin TL tutarında dağıtılan temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapmayanlar hızla başvurusunu yapabilir. Peki kamu bankalarına başvuru yapanların kredisi çıktı mı? Kredi sorgulama nasıl yapılır, kredi başvuru yanıtları ile hesaplara yatıp yatmadığını öğrenmek mümkün.

5 - 7.5 -10 bin TL 6 ay ertelemeli Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ihtiyaç destek kredisi sorgulama ekranı! İhtiyaç kredisi ne durumda, paralar yattı mı?
Editör: Hakan A.
29 Nisan 2020 - 10:42
Ziraat, Vakıfbank, Halkbank tarafından verilen ve yüzde 80'lik dilimi devlet desteği altında olan, bireysel temel ihtiyaç destek kredisi sorgulama! 5 - 7.5 -10 bin ihtiyaç kredisi yattı mı? Kredim ne durumda sorusunu soran vatandaş için işte sorgulama ekranları ve linkleri...  Oldukça düşük faiz oranı ile 0.49 olarak Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank'ın uygulayacağı bireysel  temel ihtiyaç destek kredisi süreci devam ediyor. Temel ihtiyaç kredi başvuru sorgulama işlemi başvuru yapanlar tarafından araştırılmaya devam ediyor ve bazen 30 dakikaları bulan ve oldukça yoğun olan müşteri hizmetleri üzerinden can sıkıcı beklemeyi yapmak istemeden kredisini sorgulamak istiyor. Milyonlarca vatandaş üç kamu bankası tarafından bireysel müşterilere 10 bin liraya kadar, 6 aya kadar ötelemeli, 36 ay vadeli, 0.49 faiz oranı ile aylık eşit taksitli kredi uygulaması başvuruları yapılmaya devam ediliyor. Başvuruda istenilen tek şart ise hane halkı geliri 5 bin TL'nin altında olması. BU şart dışında her vatandaşın başvuru yapma hakkı olan temel ihtiyaç destek kredisi ile 5 Bin TL'den 10 bin liraya kadar kredi veriliyor. Bu kapsamda başvuru işlemlerini tamamlayanlar başvuru sonuçlarını ve kredi ödemelerinin ne zaman hesaplara yatacağını araştırıyor.

Ekonomi Haberleri  - 22 Nisan 2020 - İstanbul


Küresel Pandemi nedeniyle yaşanan sorunların en büyüğü olarak öne çıkmaya devam eden işsizlik nedeniyle devletler kendi önlemlerini alırken, Türkiye'de vatandaşa önemli destek paketleri sunuluyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank, Halkbank ihtiyaç destek kredisine dair detaylar şu günlerde yoğun olarak sorgulanıyor. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından vatandaşlara Bireysel İhtiyaç Desteği Kredisi imkanı sunuldu. Vatandaşlara müşterisi olduğu kamu bankaları tarafından 10 bin liraya kadar kredi verilecek. Hanehalkı geliri aylık 5 bin lira ve altında olan bireysel segmentte yer alan müşterilerini finansal açıdan desteklemek için başlatılan krediye başvuru yapanlar ise sonuçların açıklanıp açıklanmadığını merak ediliyor.

KAMU BANKALARI'NA BAŞVURU YAPANLAR İÇİN BİREYSEL TEMEL İHTİYAÇ DESTEK KREDİSİ BAŞVURU SONUÇLARI SORGULAMA NASIL YAPILIR?


36 ay vadeli 6 ay ödemesiz temel ihtiyaç desteği kredi başvuruları Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından sonuçlandırılmaya başlanırken, 10 Bin TL başvuru yapana 3 Bin TL kredi çıkması, bazı kredi başvurularının  hala yanıtlanmamasına büyük tepki gösteriliyor. 30 gündür kredi başvurusuna yanıt alamayan vatandaş ise çaresizce beklemeyi sürdürüyor. Üç kamu bankası kredi başvuru sonuçlarıyla ilgili başvuru yapan kişilere SMS yoluyla bilgiler cep telefonlarına iletiliyor. Kamu bankalarınca yapılan değerlendirmenin tamamlanması ile birlikte başvuruda bulunan kişilere kısa mesajlar yollanıyor. Normal kredi sürecinden farklı bir süreç işleten kamu bankaları çalışanları süreci kısaltmak, tüm kredilere yanıt vermek için bugüne kadar hiç olmadığı şekilde büyük bir özveri ile çalışıyor. Müşteri hizmetlerine ulaşmak imkansızlaşabiliyor ama yoğunluk ortada. Kredi için 3 kamu bankasına başvuru yapanlar müşteri hizmetlerinde kredi başvurusundaki son durum hakkında bilgi almak istiyor, yaşanan yoğunlukların aşılması ile kredi durumu hakkında bilgi edinilebiliyor.

Türkiye genelinde milyonlar kredisine kavuştu. Bu hafta ise pek çok vatandaşa kredi başvuru cevapları gitmeye devame diyor. Sancılı geçen kredi başvuru sonuçlanması sürecinde vatandaşa cevaplar iletilmeye devam ediyor. Kredi çıkmayan vatandaşın bulunduğu gibi, kredisi az çıkan ve istediği krediyi alan vatandaşların sayısı çok. Sicil durumu, kredi puanı gibi kriterlerin pek çoğu bu kredide bakılmazken, kredi çıkmayanların nasıl bir kredi sicili olduğu, neden kredi verilmediği ise bilinmiyor.

Diğer taraftan mobil uygulama ya da internet şubesi üzerinden son durumu görüntüleyebiliyorsunuz.

ZİRAAT BANKASI 6 AY ERTELEMELİ KREDİ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

HALKBANK 6 AY ERTELEMELİ KREDİ BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ.

VAKIFBANK 6 AY ERTELEMELİ KREDİ KREDİ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ.
 
Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Örnek Ödeme Tablosu
Kredi TutarıToplam VadeÖdemesiz DönemAylık Faiz OranıTaksit Tutarı (Sonraki 30 ay boyunca)
10.000 TL36 Ay6 Ay% 0,49376 TL
7.500 TL36 Ay6 Ay% 0,49282 TL
5.000 TL36 Ay6 Ay% 0,49188 TL
3.000 TL36 Ay6 Ay% 0,49113 TL

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum