6.3 büyüklüğündeki İran depremi Türkiye'den de hissedildi

İran'da meydana gelen 6.3 şiddetindeki deprem Türkiye'den de hissedildiği bildirildi. İran'da depreminde ölü ve yaralılar olduğu bildirildi.

6.3 büyüklüğündeki İran depremi Türkiye'den de hissedildi
Editör: Hakan A.
26 Kasım 2018 - 08:06
Akşam saatlerinde İran'da yaşanan depremin sonuçları çıkmaya başladı. İran depreminde ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. 6.3 şiddetinde yaşanan büyük depremin Türkiye'den de hissedildiği gelen bilgiler arasında.

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri - 26 Kasım 2018 - İstanbul


Son zamanlarda İran'da yaşanan depremlere bir yenisi daha eklendi. İran'ın Kermanşah şehrinde büyüklüğü 6.3 olarak ölçümlenen büyük bir deprem meydana geldi. Akşam saatlerinde meydana gelen depremde  2 İran vatandaşının yaşamını yitirdiği, yaralı sayısının 413'e yükseldiği bildirildi.

İran depremine ilişkin gelen ilk bilgilere göre, İran'ın Irak sınırı yakın bölgesi olarak bilinen Serpol Zehab Kermanşah bölgeleri arasında kalan kısımda dün akşam saatlerinde bir deprem meydana geldiği bildirildi. Saat 19.37 sıralarında Richter ölçeğine göre 6.4 büyüklüğünde yaşanan deprem yerin yaklaşık olarak 95 kilometre derinlerde meydana geldiği kaydedildi. Yaşanan deprem bazı gbölgelerde yıkıma neden olurken, arama ve kurtarma ekipleri tarafından çalışmalar başlatıldı. Çok sayıda yaralının olduğu depremde, 2 kişinin öldüğü bildirildi. Yaralı sayısının ise bu sabah saatlerinde 413 olduğu bildirildi.


Sınıra yakın bölge olan Kermanşah şehri depremi Türkiye'nin bölgeye yakın illerinde de hissedildiği ifade ediliyor.

Yetkililerin açıklamalarında ölü ve yaralı sayılarının artmasından endişe duyulduğu belirtiliyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum