6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu yapanlar için kritik hafta! Ziraat, Vakıf, Halkbank 5-7.5-10 Bin TL krediler çıkacak mı?

Ziraat, Vakıf, Halkbank gibi kamu bankaları bu hafta 6 ay ertelemeli kredi başvuru yanıtlarını gönderecek mi? 5-7.5-10 Bin TL temel ihtiyaç kredisi başvuru sonuçları SMS yolu ile bildirilecek...

6 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi başvurusu yapanlar için kritik hafta! Ziraat, Vakıf, Halkbank 5-7.5-10 Bin TL krediler çıkacak mı?
Editör: Hakan A.
20 Nisan 2020 - 08:37

3 kamu bankasınca kullandırılan 6 ay ertelemeli temel ihtiyaç destek kredileri için kritik haftaya girildi. 5 Milyon gibi bir rakam kamu bankalarına ihtiyaç kredi başvurusu yaptı. Kredi başvuru sonuçları tek tek vatandaşın cep telefonuna kısa SMS ile yollanmaya devam ediyor. Bu hafta ise ihtiyaç kredisi başvurularına yanıt gelmeyen kesim için Ziraat, Vakıf ve Halkbank kredi yanıtlarını yollayacak.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 20 Nisan 2020 - İstanbul


Bireysel temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapanlar merakla kredi başvuru yanıtlarını beklemeye devam ediyor. Geçtiğimiz hafta banka algoritmalarına göre milyonlarca vatandaşa kredi başvurusu yanıtları ulaştı ve vatandaşlar kredilerini çekmeye başladı. BU hafta ise kredisi,ne cevap alamayanlar için kritik hafta. 5 Bin TL, 7 Bin 500 TL ve 10 Bin TL kredi destek paketleri için kamu bankalarına başvuru yapanlar için SMS'ler yollanmaya devam edecek.

Türkiye genelinde koronavirüs ile mücadele kapsamında ekonomik destek paketleri arasında yer alan temel ihtiyaç destek kredisi, üç kamu bankası tarafından Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından veriliyor.  %80 devlet desteği, 36 ay vade ve 0.459 gibi oldukça düşük faiz oranı ile 10 Bin TL'ye kadar kredi verilmeye devam ediyor. Hanehalkı geliri 5 Bin TL altında bulunan milyonlarca vatandaş temel ihtiyaç destek kredisi başvurusunu kamu bankalarına başvurarak gerçekleştirdi. İki haftadır kredi başvuru yanıtları SMS yolu ile gönderilen vatandaş kredisini almaya başladı. Bu hafta boyunca kalan başvuru yanıtları vatandaşa iletilmeye devame decek. Kamu bankaları daha hızlı kredi başvurularını sonuçlandıracak.Özel bankalara büyük cezalar yolda!

Özel bankaların kredi başvurularını dahi dikkatye almadı bir dönem yaşanıyor. Hükümetin her kesiminde, toplumun her yerinde özel bankalara büyük tepkiler var. Cumhurbaşkanı başta olmak üzere, Hazine ve Maliye Bakanı'nın hedefinde olan özel bankalara cezalar yolda. Binlerce şikayet alan özel bankalar için BDDK ceza kesmeye hazırlanıyor. Kamu bankalarının fedakarca vatandaşa destek olması, sicili bozuk olan vatandaşa dahi kredi çıkarması sayesinde vatandaşa nefes aldıracak önemli adımlar atılmaya devam ediliyor. Diğer taraftan fahiş faizler uygulamak sureti ile özel bankalar vatandaşın adeta kanını emmek için adam seçerek kredi erteleme ve ertelememek, yeni kredi vermemek için  türlü türlü bahaneleri öne sürerek müşterilerini başından savıyor. Yaşanan bu durum hükümet tarafından, BDDK ve diğer tüm kurumlar tarafından yakından takip ediliyor. BDDK konu ile alakalı yeni bir düzenleme ile özel bankalara ceza yağdırmaya hazırlanıyor.

Yeni hafta ile birlikte kamu bankalarından kredi kullanmak için başvuru yapanlar için kritik süreç bu sabah başladı. Milyonlarca vatandaş kredi başvuru cevaplarının gelmesini bekliyor. Kredilerinin çıkarak evde oturulan bir dönemde bir nebze de olsa maddi anlamda rahatlamak istiyor.

Siz hangi bankadan kredi başvurusu yaptınız?

Temel İhtiyaç Kredisi başvuru sürecinde yaşadığınız zorlukları, kullandığınız kamu bankası, kullandığıunız kredi miktarını yorum olarak belirtebilirsiniz. Kredi ile görüş ve yorumlarınızı haberimiz altında yer alan yorum bölümünden hızlıca yapabilirsiniz.


Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.


Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum