6 ay ertelemeli Temel ihtiyaç destek kredisi Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası kredi başvuru sorgulama, onaylama işlemi...

6 ay ertelemeli temel ihtiyaç destek kredisi başvurusunu Halkbank, Ziraat Bankası ev Vakıfbank internet sitesi üzerinden yapanlar için başvuru sonuçları ekranları açılmış durumda. SMS ve internet üzerinden kredi yanıtı ...Temel ihtiyaç kredi başvurusunun onaylanıp onaylanmadığı nasıl öğrenilir?

6 ay ertelemeli Temel ihtiyaç destek kredisi Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası kredi başvuru sorgulama, onaylama işlemi...
Editör: Hakan A.
16 Nisan 2020 - 20:08

6 Ay ertyelemeli temel ihtiyaç destek kredisi başvurusu yapanları yakından ilgilendiren bilgiler emlakpencerem.com da. 6 ay ertelemeli Halkbank Temel İhtiyaç Destek Kredisi başvuru sonuçları, Ziraat Bankası temel ihtiyaç destek kredisi başvuru sonuçları ile Vakıfbank Temel ihtiyaç destek kredisi başvuru sonuçları açıklanmaya başlanmış durumda. Vatandaş 3 kamu bankası üzerinden başvuru yaptığı rakamlarda veya daha azına kredileri çıkmaya başladı.

 Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri  - 16 Nisan 2020 - İstanbul


Hükümet tarafından destek kredisi adı altında Ziraat bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından vatandaşa cansuyu olacak temel ihtiyaç destek kredisi başvuruları hala devame diyor. Şimdiye kadar 4 Milyon 500 Bin üzerinde vatandaş başvuruda bulunduğu krediler tek tek çıkmaya başladı. Sicili düzgün, bozuk, icralık olan, kredi çıkmaz diyen herkese temel ihtiyaç kredisi çıkmaya başladı. Çıkanlar şaşırmış durumda.

Milyonların başvuru yaptığı temel ihtiyaç kredilerinde süreç hızla devam ediyor. Şimdiye kadar başvuru yapmamış olanlar ise hızla Ziraat, Vakıfbank ve Halkbank internet sitelerinden ilgili bölümlerden kredi başvurusunu yapabilirler.

Devlet destekli kredi için Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası'na başvuranlar kredi alabilmek için banka önlerinde kuyruk oluşturmaya başladı. Kredi başvurularına cevaplar vatandaşın cep telefonlarına SMS yöntemiyle iletilmeye başlandı. Peki SMS gelmeyenler ne yapacak? Temel İhtiyaç Destek kredisi başvuru yapanlar için 6 ay ertelemeli kredi sonuçları ne zaman gelecek? 5 Bin TL, 7 Bin 500 TL ve 10 Bin TL başvuru yapanlara ne kadar kredi çıkıyor? Temel İhtiyaç Destek Kredisi sonuç ekranları ...


6 ay ertelemeli Temel ihtiyaç destek kredisi Vakıfbank, Halkbank, Ziraat Bankası kredi başvuru sorgulama, onaylama işlemi...

Ziraat Bankası üzerinden kredi kullanacaklar dikkat!

KREDİMİ NASIL KULLANABİLİRİM?


İnternet şube veya Ziraat mobil uygulamamızdan Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredinizi her zaman kullanabilirsiniz.

Bankkartınız ve kart şifreniz varsa https://bireysel.ziraatbank.com.tr (Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır) adresinden ya da Ziraat Mobil uygulamamızdan "Hemen Başvur" seçeneği ile parolanızı oluşturabilir, Başvurular-Başvuru Takip-Ürün Başvuruları ekranı aracılığı ile kredinizi her zaman kullanabilirsiniz.

Bankkartınız ve kart şifreniz yoksa kredinizi kullanmak için Bankkartınız ve kart şifreniz yoksa kredinizi kullanmak içintıklayınız(Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır).

Kredinizi ATM'lerimizden Bankkartınızla veya Bankkartınız yoksa "Kartsız İşlemler-Diğer İşlemler-İhtiyaç Destek Kredi Ödemesi" seçeneğinden dilediğiniz zaman alabilirsiniz.


KREDİ BAŞVURUM HANGİ AŞAMADA?

Kredi Başvurunuzun güncel durumunu Internet Şube, Ziraat Mobil uygulaması ve https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi-kullandirim(Bu sayfa yeni pencerede açılacaktır) adresinden takip edebiliriniz.

KREDİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER NELERDİR?

Küresel ölçekte yaşanan ve ülkemizi de etkileyen COVID-19 salgınının ekonomik hayata, üretim ve istihdama ilişkin olası hasarlarını en aza indirme hedefiyle uygulamaya alınan  "Ekonomik İstikrar Kalkanı" tedbirleri doğrultusunda Ziraat Bankası olarak hane halkı geliri aylık 5.000,-TL ve altında olan bireysel müşterilerimizi finansal açıdan desteklemek için yeni bir kredi uygulaması başlatıyoruz.

Temel ihtiyaçlarını uygun şartlarda finanse edebilmeleri amacıyla Bireysel Müşterilerimiz;

10.000,-TL'ye kadar,
6 ayı ödemesiz dönemli, 36 ay vadeli,
Aylık Eşit Taksitli,
Kredi kullanabilecektir.

Bireysel İhtiyaç Destek Kredisine başvurmak için hemen tıklayınız: https://www.ziraatbank.com.tr/tr/bireysel/basvurular/bireysel-kredi-basvurulari/ihtiyac-destek-kredisi?ch=2

Halkbank üzerinden kredi kullanacaklar dikkat!

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi
Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredinizi Kullanmak için tıklayınız

Nedir?
Hassas günlerden geçtiğimiz bu dönemde devreye alınan “Ekonomik İstikrar Kalkanı” tedbirleri kapsamında; hane halkı aylık geliri 5.000 TL’nin altında olan müşterilerimizin gıda, sağlık, kira, fatura ödemeleri (elektrik, su, doğalgaz vb.) gibi temel ihtiyaçlarının finansmanını sağlamak amacıyla, aylık %0,49 faiz oranı ile 6 ay ödemesiz dönemli, 36 aya varan vade seçenekleriyle 10.000 TL'ye kadar Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi hizmete sunulmuştur.

Tutar ve Ödeme Koşulları
Dilerseniz; 10.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %0,49 faiz oranı ve 36 aya varan vade seçenekleriyle kullanabilirsiniz.

Kredi ödemelerinizi; 6 ay ödemesiz dönemli olarak yapabilirsiniz.

Nasıl Faydalanabilirim?
Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’nden hane halkı aylık geliri (aynı evde yaşayan eş ve çocuk) 5.000 TL ve altında olan ücretliler, asgari ücretliler, emekliler, serbest meslek mensubu olan müşterilerimiz yararlanabilecektir.

Kamu bankalarının sadece birinden başvuru yapılabilecektir. Aynı hane içerisinden ise sadece bir kişi başvuruda bulunabilecektir.

Kredi talebinizin değerlendirilmesi için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile kişisel verileriniz paylaşılacaktır. KVKK aydınlatma metnine tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Başvurularınızı;

Halkbank İnternet Şubemize giriş yaparak; Başvuruà Bireysel Kredi Başvurusuà Kredi Türü: Tüketici KredisiàKredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.
 
Halkbank Mobil Şubemize giriş yaparak; Başvuruà Kredi Başvurusuà Kredi Türü: Tüketici Kredisià Kredi Alt Türü: Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek başvuruda bulunabilirsiniz.
 
0850 222 0 400 Halkbank Dialog’u arayarak Sesli yanıt sisteminde önceliklendirilmiş işlemler menüsünde 2 numaralı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisini seçerek başvuruda bulunabilirsiniz.
 
Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi’ne başvurmak için tıklayınız.
Onaylı Kredimi Nasıl Kullanabilirim?
Onaylanan kredinizi Şubemize gitmeden Halkbank İnternet Şubesi, Halkbank Mobil Şube ve web sitemizden anında kullanabilirsiniz.

Halkbank İnternet Şubemize giriş yaparak; Kredi à Bireysel Kredini Kullanà Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek kredinizi kullanabilirsiniz
 
Halkbank Mobil Şubemize giriş yaparak; Krediler à Yeni Kredi Başvurusu ve Sorgulama à Başvurularımà Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi adımlarını izleyerek kredinizi kullanabilirsiniz.
 
Onaylı Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredinizi web sitemiz üzerinden kullanmak için tıklayınız.
 
Kredi tutarınızı; şubeye gitmeden Bank24’lerimizde yer alan Kartsız İşlem menüsündeki “Bireysel Destek Kredisi Çekme” seçeneğiyle ya da banka kartınızla Para Çekme menüsünden dilediğiniz zaman çekebilirsiniz.
Halkbank İnternet ve Mobil Şubesine Nasıl Üye Olabilirim?
Halkbank İnternet ve Mobil Şube üzerinden işlemlerinizi kolayca her yerden yapabilmeniz için Halkbank Mobil uygulamasını indirmeniz veya www.halkbank.com.tr web sitemizde yer alan İnternet Şubesi’ne tıklamanız yeterli.

iPhone, Android platformalarında yer alan Halkbank Mobil uygulamamızı uygulama marketlerinden kolayca indirebilirsiniz.

İnternet ve Mobil Şube üyesi iseniz;
İnternet Şubemizi: www.halkbank.com.tr web sitemizde yer alan İnternet Şubesi’ne tıklayarak müşteri numaranız, parolanız ve tek kullanımlık şifreniz ile hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mobil Şubemizi ise: Iphone ve android cep telefonları için uygulama marketlerinden Halkbank Mobil’i indirerek, müşteri numaranız, parolanız ve tek kullanımlık şifreniz ile hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet ve Mobil Şube üyesi değilseniz;
Bankamıza ait kredi kartınız veya Banka kartınız var ise;

 www.halkbank.com.tr web sitesinde yer alan “Kartla Giriş” adımı veya Halkbank Mobil’de yer alan “Parolamı Unuttum” seçeneği ile kart bilgilerinizi kullanarak kolayca parolanızı alabilirsiniz.

Bankamıza ait kredi kartınız veya banka kartınız bulunmuyor ise;

Aralarında birer boşluk bırakarak “DIJITAL TC Kimlik No” (Örnek SMS Metni: DIJITAL 12345678910) yazıp 3452’ye SMS gönderebilir,
 
Nüfus cüzdanınız ve ikinci bir kimliğiniz (ehliyet, paso, resimli kurum kartı vb.) ile birlikte dilediğiniz Halkbank Şubesi’ne giderek Bankacılık Hizmetleri Sözleşmesi'ni imzalayabilirsiniz.

Vakıfbank üzerinden kredi kullanacaklar dikkat!

Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında orta ve düşük gelir grubunda yer alan müşterilerimize finansman desteği sağlamak için hazırlanan “Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi” kampanyası VakıfBank’ta.

 Kredinin Özellikleri Nelerdir?

10.000 TL’ye kadar,
6 ayı ödemesiz olacak şekilde, 36 aya kadar vadeli,
Aylık eşit taksitli,
Aylık %0,49 faiz oranına sahip olacaktır.
Kimler Faydalanabilir?
Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi kampanyasından hane halkı geliri 5.000 TL ve altında olan bireysel müşteriler faydalanabilecektir.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisine nasıl başvurabilirim?
Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi kampanyasına hemen başvuru yapmak için tıklayınız.

Başvurumun Sonucunu Nasıl Öğrenebilirim?
Başvurunuz değerlendirmeye alınacak olup, başvurunuzun olumlu bulunması durumunda tarafınıza bilgilendirme SMS’i gönderilecektir.

Kredimi nasıl kullanabilirim?
Kredi kullanabilmeniz için öncelikle tarafınıza mutlaka onay SMS’i gelmesi gerekmektedir.

Onay mesajınızı aldıktan sonra, şubeye gitmeden aşağıdaki adımları takip ederek VakıfBank Mobil ve İnternet Bankacılığı üzerinden kredinizi kullanabilirsiniz.


Kredinizi Kullanmak İçin;

VakıfBank Mobil’den Başvurular>İhtiyaç Kredisi Başvurusu menüsünden Kredi Tipi olarak 6 Ay Ödemesiz Dönemli Destek Kredisi seçerek kullanabilirsiniz.

İnternet Bankacılığından Başvurular>İhtiyaç Kredisi Başvurusu menüsünden Kredi Tipi olarak 6 Ay Ödemesiz Dönemli Destek Kredisi seçerek kullanabilirsiniz.


Kredinizi Almak İçin;

Kredi tutarınızı, Şubeye gitmeden VakıfBank ATM’leri üzerinden kartla hemen çekebilirsiniz. Kartınız yoksa Vakıfbank Mobil’de yer alan QR İşlemlerini kullanarak ATM ye dokunmadan da paranızı çekebilirsiniz.


VakıfBank İnternet Bankacılığı müşterisi değilim, nasıl olabilirim?
Bankamıza ait kredi kartınız veya Bankomat kartınız var ise;
Hemen İnternet Bankacılığı/Mobil Bankacılık Müşterisi olmak için tıklayınız.

Dilerseniz akıllı telefonunuza ücretsiz VakıfBank Mobil uygulamasını indirerek bu işlemi oradan da yapabilirsiniz.

Ayrıca, www.vakifbank.com.tr web sitemizde sağ üstte yer alan İnternet Bankacılığı’na tıklayarak, İnternet Müşterisi Ol seçeneğinden de bilgilerinizi girerek internet bankacılığı müşterisi olabilirsiniz.


Bankamıza ait kredi kartınız veya banka kartınız bulunmuyor ise;
Aralarında birer boşluk bırakarak VBIM, TC KİMLIK NO, NÜFUS CÜZDANI SERİ NO, İKAMETGAH İL PLAKA KODU bilgilerinizi yazıp 6757’ye SMS göndererek internet bankacılığı müşterisi olabilirsiniz.

Örnek SMS Metni: VBIM 12345678911 A11A11111 34

Detaylı bilgi için tıklayınız.

VakıfBank İnternet Bankacılığı müşterisi iseniz;
İnternet Bankacılığı İçin;

İnternet bankacılığına hemen giriş yapmak için tıklayınız. tıklayınız.

Ayrıca www.vakifbank.com.tr web sitemizde sağ üstte yer alan İnternet Bankacılığı’na tıklayarak açılan giriş sayfasına müşteri veya TC Kimlik numaranızı ve şifrenizi girerek hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

İnternet Şifrenizi hatırlamıyorsanız hemen almak için tıklayınız.

VakıfBank Mobil İçin;

Iphone ve android cep telefonları için uygulama marketlerinden VakıfBank Mobil’i indirerek, müşteri veya TC Kimlik numaranız ve şifrenizi girerek kullanmaya başlayabilirsiniz.

Şifrenizi hatırlamıyorsanız hemen almak için tıklayınız.

Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisi Genel Bilgiler
Bireysel Temel İhtiyaç Destek Kredisine Kamu Bankalarının sadece birinden başvuru yapılabilecektir. 
Eşlerden yalnızca biri krediden faydalanabilecektir.
Kredi talebinizin değerlendirilmesi için KGF (Kredi Garanti Fonu) ile kişisel verileriniz paylaşılacaktır. Detaylı aydınlatma metnine https://www.vakifbank.com.tr/Default.aspx?pageID=2540 adresinden ulaşabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum