6 Nisan 2020 Türkiye'de son koronavirüs vaka sayısı...

6 Nisan 2020 Türkiye'de bugün Koronavirüs vaka sayısı açıklandı. Bugün gerçekleştirilen 21 Bin 400 adet test sayısı ile, yeni vaka sayısı 3.148 oldu. Koronavirüs salgını yüzünden bugün ölen kişi sayısı ise 75 oldu.

6 Nisan 2020 Türkiye'de son koronavirüs vaka sayısı...
Editör: Hakan A.
06 Nisan 2020 - 20:59 - Güncelleme: 06 Nisan 2020 - 21:00
Koronavirüs salgını nedeniyle ölümler artmaya devam ederken, 6 Nisan tarihinde son vaka sayıları belli oldu. Konuyla ilgili resmi açıklama az önce Sağlık Bakanlığı Covid-19 sitesinde yayımlandı. Peki bugün koronavirüs nedeniyle yapılan yeni test sayısı ile, yaşamını yitirenlerin sayısı kaç oldu?

Türkiye'de 81 il genelinde koronavirüs salgını yüzünden önemli tedbirler alınarak virüsün yayılmasının önüne geçilmeye çalışılıyor. Hükümet, hemen her il giriş ve çıkışlarında koronavirüs kontrolleri yapıyor. Sağlık Bakanlığı ikinci bilim kurulu için yetkili isimleri açıkladı. Diğer taraftan koronavirüs vaka sayıları artmaya devam ediyor. Yapılan yeni testler ile son vaka sayısına ilişkin bilgiler yayımlandı. Peki bugün kaç yeni vaka tespit edildi, kaç vatandaş yaşamını yitirdi.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, twitter hesabı üzerinden, 'Günlük test sayımız yakında 30.000’i bulacak. İyileşen hasta sayımızdaki artış hızı devam ediyor. Artan test sayısına göre vaka sayısındaki artış düşük seyrediyor. Virüs, gücünü temas ortamından alıyor. Virüse bu fırsatı tanımayalım. Evde kalalım.' derken, koronavirüs nedeniyle yaşanan kayıplara ilişkin verileri de paylaştı. 

Buna göre 6 Nisan 2020 bugün koronavirüs nedeniyle 75 insanımız yaşamını yitirdi. Yaşamını yitiren toplam insan sayısı ise 649 olarak açıklandı. 21 Bin 400 yeni test yapılan 6 Nisan tarihinde pozitif çıkan yeni vaka sayısı 3148 olurken, toplam vaka sayısı ise 30 Bin 217 olarak açıklandı. 284 vatandaşımız koronavirüs salgını sonrası hastanelerde tedavi olarak bugün iyleşerek tabvurcu edilirken, toplam iyileşen vaka sayısı ise 1326 olarak açıklandı. 

Yoğun bakım ünitelerinde tedavi gören vaka sayısı ise 1415 adet olarak açıklandı.

6 Nisan 2020 Türkiye'de son koronavirüs vaka sayısı...
 
Sosyal medya hesaplarımızı takip edin!

EmlakPencerem.com sosyal medya hesaplarını takip ederek anında bildirim alabilir, emlak sektörüne ilişkin en son haberleri öğrenebilirsiniz.

Hatice Kolçak'ı takip etmek için Tıklayın.

Facebook hesabımızı takip etmek için tıklayın.

YouTube kanalımızı takip etmek için tıklayın

Twitter hesabımızı takip etmek için tıklayın.

Linkedin sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

Pinterest sayfamızı takip etmek için Tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum