732 adet şato tipi villa olarak tasarlanan Burj Al Babas projesi hakkında flaş karar

Bolu iline bağlı Mudurnu'da hayata geçirilen ve toplan 732 adet şato tipi villa olarak tasarlanan Burj Al Babas projesi ile alakalı mahkemeden son dakika bir karar verildi. İşte Mudurnu Şato Evleri olarak anılan proje hakkında verilen flaş kararın ayrıntları.

732 adet şato tipi villa olarak tasarlanan Burj Al Babas projesi hakkında flaş karar
Editör: Hakan A.
16 Ocak 2019 - 22:00

Türkiye'nin gündemine oturan Mudurnu Şato evleri ile alakalı olarak mahkemeden önemli bir karar çıktı. Projede inşaat süreci ile satış süreci devam ettirilecek. Detayları haberimizden okuyabilirsiniz.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 16 Ocak 2019 - İstanbul


Bolu'da 732 villa, AVM, otel ve 2 kongre merkezinin yer alacağı dev projenin mahkeme süreci devam ediyor. Proje ile alakalı önemli bir gelişme yaşandı. Sarot Grup imzasıyla özellikle körfez ülkelerinden müşterilerine satılan dev projenin satış ve inşaa çalışmalarının sürdürülmesi yönünde karar çıktı.

2011 yılından bu yana yeşiller içinde bulunan Bolu iline bağlı Mudurnu'da inşaa edilen şato tipi konutların inşaat ve satışına devam izni çıktığı bildirildi. Konuyla ilgili resmi karar İstanbul Ticaret Mahkemesi İflas Müdürlüğü tarafından verilirken, Sarot Grup proje sürecinde yaşanan zorluklar nedeniyle düşülen nakit sıkıntısını gerekçe göstererek konkordato süreci için Mahkemeye başvurmuştu. mudurnu şato evleri

Mahkemeden devam kararı

İstanbul 3'üncü Asliye Ticaret Mahkemesi'ne vade planlaması ve borç ödeme yapılandırılması maksadı ile konkordato başvuru yapıldığını söyleyen Sarot Grup'un Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Emin Yerdelen çıkan mahkeme kararı sonrasında yaptığı açıklamasında, "13 Haziran 2018 tarihinde 3 aylık, daha sonra da 2 aylık geçici konkordato ilan etmiştir. Bu süre zarfında mahkemeye sunulan konkordato projesinin ve şirket mali tablolarının denetimini yapmak üzere 3 kişilik hükümet komiseri görevlendirilmiştir. son duruşmada şirketlerin konkordato kesin süre isteminin iptaline ve şirket mal varlıklarını da korumaya yönelik iflasa hükmetmiştir. Hükümet komiserlerinin şirket merkezine bir kere gelmesi ve proje mahaline hiç gitmeyip inceleme yapmadan şirketin satışa konu villalarının satış gelir projeksiyonunu yapmadan, gayrimenkul değerlemesini yapmadan, şirket mali verilerinde KDV iadesi alacaklarını da rapora yazmadan olumsuz raporu beyan etmiştir. Yine nihai görüş raporunda şirketin borca batıklık durumun olmadığı ve mal varlıkların kat kat üstün olduğu raporda geçmektedir. Kararın istinaf sürecinde bozulacağını öngörüyoruz. İlgili İflas Müdürlüğünden projelerin inşaat maliyetlerinin tamamlanıp, hak sahiplerine teslimi için, talebimiz üzerine, denetimli olarak şirket ticari faaliyetleri için icra iflas kanunları nezdinde izin verilmiş olup, şirketlerimiz denetimli olarak normal faaliyetlerine devam etmektedir. Bu süre zarfında ticari faaliyetler gereği satış ve inşaat çalışmaları eskiden olduğu gibi devam etmektedir" diye konuştu.

732 adet villadan oluştuğunu ifade edenYerdelen, "Satış kitlesi olarak Orta Doğu'da Kuveyt merkezli Körfez ülkeleri üzerinde satış pazarlama faaliyetleri yaptık ve hâlâ yapmaya devam etmekteyiz" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum