8 ilde acele kamulaştırma başlatıldı

Türkiye'nin önemli illerinde bazı önemli projeler için acele kamulaştırma kararı verildi. Kamulaştırma yapılacak il ve projeler ile alakalı ayrıntılar haberimizde.

8 ilde acele kamulaştırma başlatıldı
Editor: Hakan A.
28 Kasım 2018 - 07:53

Türkiye'nin pek çok ilinde başlayacak veya devam eden bazı projeler için ilgili kurumlarca acele kamulaştırmalar başlatıldı. Kamulaştırma kararına ilişkin detaylar bu sabah Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 28 Kasım 2018 - İstanbul


Bazı kurumlar tarafından Türkiye'nin çeşitli illerinde yürütülen projeler kapsamında cele kamulaştırma yapılacak. 

İlgili karar kapsamında Burdur ili başta olmak üzere, Edirne, Kilis ve Mersin illeri gibi toplamda 8 farklı il ve bağlı şehirlerde haberimizde belirtilen proje ve bu projeleri yürüten kurumlarca  acele kamulaştırmalar için karar çıktı. 

28 Kasım tarihli Resmi gazete'de kamulaştırma yapılacak illere ilişkin ayrıntılar belirtildi. Tüm detaylar için Resmi Gazete'nin bugünkü sayısını buradan görebilirsiniz.

CUMHURBAŞKANI KARARLARI KAPSAMINDA KAMULAŞTIRMA YAPILACAK YER VE PROJELER

––  Burdur İli, Merkez İlçe Sınırları İçerisinde Riskli Alan Kapsamında Bulunan Bazı Taşınmazların Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntıları için tıklayın. (Karar Sayısı: 392)

––  154 kV Seymen Çöp Gaz TM-Silivri RES TM Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntıları için tıklayın. (Karar Sayısı: 393)

––  380 kV Kalkandere-Köse Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntıları için tıklayın. (Karar Sayısı: 394)

––  154 kV Genç Trafo Merkezi Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntıları için tıklayın. (Karar Sayısı: 395)

––  Edirne İli, İpsala, Uzunköprü ve Meriç İlçelerinde Tesis Edilecek Doğal Gaz Dağıtım Sistemlerinin Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntıları için tıklayın. (Karar Sayısı: 396)

––  154 kV Sandıklı TM-Kocatepe RES TM Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntıları için tıklayın. (Karar Sayısı: 397)

––  Kilis ve Mersin İlleri Sınırları İçerisinde Yer Alan Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın ayrıntıları için tıklayın. (Karar Sayısı: 398)