8 saatlik Konya-Alanya Mahmutlar arası 2 saate inecek

8 saatlik Konya-Alanya Mahmutlar arası 2 saate inecek

Bakan Lütfi Elvan'dan Konyalılara müjdeli haber geldi. Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Konya-Alanya Mahmutlar arasındaki 7-8 saatlik yol mesafesini 2 saate indirecek çalışmaların başladığını açıkladı.

07 Ağustos 2017 - 08:30

Konya-Alanya Mahmutlar arasında yapımı süren ve yaklaşık 8 saat süren yol çilesini 2 saate indiricek gelişmenin müjdesini Bakan Elvan yaptı. akan Elvan açıklamasında, 2017 sonu itibariyle Alanya-Mahmutlar yolunda on tünel faaliyete gireceğini söyledi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Ağustos 2017 - İstanbul
 
Hükümet yol yapımlarına aralıksız devam ediyor. Türkiye genelinde yolların kısalması için kapsamlı çalışmaların devam ettiğinin altını çizen Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Konya'da önemli mesajlar verdi.

Ülke genelindeki yatırımların aralıksız sürdürüldüğünü vurgulayan, hız kesmeden tüm yatırımların devam edeceklerini de aktaran Bakan Elvan, "Asla ihanete pabuç bırakmayacağız. Çalışacağız, çalışacağız, çalışacağız ve milletimiz ne istemişti bunun için çaba sarf edeceğiz. Değişmeye, kalkınmaya, büyümeye Allah’ın izniyle sizin desteğinizle devam edeceğiz. Etkinliğin başında Hadim Belediye Başkanımız da ifade etti. Belki 80 yılda yapılan yatırımlardan daha fazlasını belki 3-5 katını 14-15 yıllık süreçte yaptık. Bunların hepsi birer hayaldi. Düşünün o Eğiste deresinin olduğu yeri düşünün... Eğiste’ye kıvrıla kıvrıla iner, kıvrıla kıvrıla çıkardık. Aşağı yukarı bir Eğisteyi geçmek yarım saatimizi alırdı. Daha sonra yeni bir yol yaptık. Geçmişe yarım saatte geçiyorduk bugün 7-8 dakikada geçiyoruz. İnşallah birkaç yıl sonra sadece 1 dakikada o Eğiste Viyadüğünden geçme imkanını bulacağız. İşte bizim farkımız bu ve 2017 sonu itibariyle Alanya-Mahmutlar yolunda on tünel faaliyet vermiş olacak. Daha açacağımız tüneller var. Bu konuda da çalışmalara yoğun bir şekilde Ulaştırma Bakanlığımız Karayolları Genel Müdürlüğümüz devam ediyor. Biz de takipçisiyiz. Buradaki hedefimiz şu değerli kardeşlerim; 2 saat 10 dakikada Konya’dan sizleri sadece Konyalıları değil, Ankara’dan ve çevre illerden gelen vatandaşlarımızın 2 saatte Konya'dan Alanya Mahmutlar'a ulaşmasını sağlamak. Bunu da başaracağız sevgili kardeşlerim. 7-8 saatte gidilen yolu 2 saate indireceğiz Allah'ın izniyle. Bunu yapacakta her türlü güce sahibiz'' ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..