Reklamı Geç
9 banka konut kredisi faiz oranlarını indirdi! Bankaların 2017...

9 banka konut kredisi faiz oranlarını indirdi! Bankaların 2017 kredi faizleri

Hangi bankalar konut kredisi faiz oranlarını indirdi? Konut kredisi banka faiz oranları son durum ve bankaların tam listesi... Birikimini yapmış, peşinatını ayarlamış, ev sahibi olmak için gün sayanlar bu habere dikkat! 1 Şubat 2017 itibariyle toplam 9 banka konut kredisi faiz oranlarını indirdi!

17 Şubat 2017 - 15:47

Konut kredisi kullanılarak alınacak evler için 240 aya kadar yüzde kaç faiz oranı ödeniyor? Kampanyalı projelerden ev almanın maliyeti. Hangi bankanın konut kredisi faiz oranları ne durumda. Kredi kullanacaklar dikkat! 9 Banka konut kredisi faizlerini Emlak konut kampanyasıyla diplere çekti! İşte son dakika haberin ayrıntıları.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 17 Şubat 2017 - İstanbul

Ev sahibi olmak isteyenleri yakından ilgilendiren haber 1 şubat tarihinde Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılan dev konut kampanyası ve bu kampanyalara konut kredisi finansmanı sağlayan 9 banka ile geldi. Emlak Konut GYO Kampanyasına dahil olan 30, GYODER kampanyasına dahil olan 75 firmaya ait 50 bin adet konut için geçerli konut kredisi kullanımı 20 yıla kadar çıkartıldı. Bu projelerden vatandaş dilediği eve yüzde 5 peşinat ve ayrıcalıklı ödeme kolaylığı ile sahip olurken, 240 aya kadar konut kredisi kullanımının önü ilk kez açılmış oldu.

Emak Konut GYO ve GYODER tarafından düzenlenen, ev sahibi olmak isteyenlerin önünü açan konut projelerinde uygulanan sadece yüzde 5 peşinat ödemesi öne çıkarken, 240 ay yani 20 yıl vadelerde konut kredisi kullanımına olanak sağladı.

  Emlak Konut GYO bünyesinde bulunan toplam 30 projedeki 15 bin konut, GYODER kampanyasında ise 75 projede 35 bin konut için 31 Mart 2017 tarihine kadar sürecek  dev kampanya kapsamında Banka konut kredisi kullanılarak; 10 yıla yüzde 0,45 faiz oranı/vade farkı 5 yıla ise ‘0’ faiz oranı / vade farkı gibi uygun ödeme koşulları sunuluyor. Emlak konut kampanyasında; 100 bin Lira için kullanılacak konut kredisi 240 ay için aylık ödeme 930 TL, 120 ay için ise 1.080 TL olarak hesaplandı.

9 bankadan kullandırılacak konut kredisi ile ev sahibi olunabilen konut kampanyasında vade ve faiz oranları ise şöyle; 20 yıl konut kredisi faiz oranı yüzde 0,79, 10 yıllık konut kredisi faiz oranı yüzde 0,45, 5 yıllık konut kredisi faiz oranı ‘0’ olarak kullandırılacak kredi faizl oranlarıyla büyük dikkat çekerken, ev sahibi olmak isteyenlere sadece yüzde 5 peşinat  ödemesi şartı aranıyr. Bazı projelerde peşinat ödemeden de ev sahibi olmak mümkün olacak.

KAMPANYALI KONUT PROJELERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

İşte 2016 konut kredisi faiz oranlarında son durum; 

Türkiye kredi faizlerinde tarihi günler açısından en önemli aylarından birini yaşarken, 1 gün içinde Emlak Konut ve GYODER tarafından anlaşmaya varan 9 banka konut kredisi faizlerinde Cumhuriyet tarihinde bir ilk olarak indirime gitti ve kampanyalı projelerin satışlarına dahil oldu.

 Hükümet ve sektör baskısı kredi faizlerinde işe yaradığını Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın 2016 sonuna yaklaşırken her toplantıda Bankaları uyarmasıyla gerçekleşmişti. 1 Şubat 2017'ye gelindiğinde ise Emlak Konut GYO'nun bastırması ve ekonomik darebeye karşı Güç Birliği kampanyası sayesinde anlaşmalı 9 banka Şubat ayında faizlerini indirerek başladı.

İşte 240 aya kadar en uygun konut kredisi faiz oranını verecek olan o bankaların listesi;

9 banka tarafından sağlanan konut kredisi sayesinde 20 yıl gibi tarihi bir kampanya ile ev sahibi olmuş olacak. 

- Albaraka, 
- Garanti Bankası, 
- Halkbank, 
- Türkiye İş Bankası, 
- Vakıfbank, 
- Vakıf Katılım, 
- Yapı Kredi Bankası, 
- Ziraat Bankası,
- Ziraat Katılım 

KAMPANYALI KONUT PROJELERİ İÇİN BURAYA TIKLAYIN

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..