9 ilde devam eden projeler için Acele Kamulaştırma kararları...

9 ilde devam eden projeler için Acele Kamulaştırma kararları Resmi Gazete'de

Türkiye genelinde toplam 9 ilde devam eden önemli projeler için pek çok taşınmazın acele kamulaştırılması kararı alındı. Karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısıyla resmen yürürlüğe girmiş oldu.

15 Haziran 2017 - 08:35

Türkiye genelinde yapımı devam eden, yeni başlayacak veya planlanan Belediye, Bakanlık veya özel şirketler tarafından idareler adına yürütülen bazı projeler için bazı taşınmazlar için acele kamulaştırma kararı verildi. Karar Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 15 Haziran 2017 - İstanbul

Ülke genelini kapsayan bazı önemli projelerin yapımına devam etmek için bazı taşınmazların kamulaştırmasına ilişkin detaylar Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre başta Ankara ve İzmir illeri olmak üzere, Artvin, Tekirdağ ve Rize gibi toplam 9 ilde yürütülen çalışmalar kapsamında Bakanlar Kurulu kararınca bazı taşınmazların acele kamulaştırılması kararlaştırıldı.

Resmi Gazete'de bu sabah yayımlanan acele kamulaştırma kararları ve detaylarına alttaki bağlantılarla ulaşabilirsiniz.

BAKANLAR KURULU KARARLARI KAPSAMINDA ACELE KAMULAŞTIRMA YAPILCAK YERLER

2017/10123 Artvin İlinde Tesis Edilecek Bazı Santrallerin Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Maliye Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar ve diğer tüm ayrıntılar için Tıklayın.

2017/10124 154 kV Kazan (DGKÇS) TM-Kazan TM Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar ve diğer tüm ayrıntılar için Tıklayın.

2017/10125  154 kV (Sanayi TM-Sincan TM) Brş.N-Kazan DGKÇS TM Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar ve diğer tüm ayrıntılar için Tıklayın.

2017/10126  154 kV (Urla-1-Uzundere) Brş.N.-Urla-2 Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar ve diğer tüm ayrıntılar için Tıklayın.

2017/10127  380 kV Varsak-Oymapınar Enerji İletim Hattı Kısmi Yenileme Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar ve diğer tüm ayrıntılar için Tıklayın.

2017/10128  154 kV Kotanlı HES-Akıncı HES Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar ve diğer tüm ayrıntılar için Tıklayın.

2017/10129   Kayadibi Hidroelektrik Santralinin Revize Edilerek Kapasitesinin Artırılması Sonrasında Üretilen Elektrik Enerjisinin Bartın Trafo Merkezine İletilmesi Kapsamında Tesis Edilecek 31.5 kV Enerji Nakil Hattının İnşası Amacıyla Bazı Taşınmazların Elektrik Üretim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar ve diğer tüm ayrıntılar için Tıklayın.

2017/10130   154 kV Şarköy-Sarıkaya RES Enerji İletim Hattı Projesi Kapsamında Bazı Taşınmazların Türkiye Elektrik İletim Anonim Şirketi Genel Müdürlüğü Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Kararın detayları için Tıklayın

2017/10132   Rize İlinde Kurulacak Ambarlık I-II Hidroelektrik Santrali Üretim Tesisinin Yapımı Amacıyla Bazı Taşınmazların Maliye Bakanlığı Tarafından Acele Kamulaştırılması Hakkında Karar detayları için Tıklayın