AB’ye nispet, Şanghay Beşlisi Türkiye’ye ilk görevi verdi...

AB'ye nispet, Şanghay Beşlisi Türkiye'ye ilk görevi verdi bile

Avrupa Birliği ile gelinen yol ayrımında bugün gözler, AP'de yapılacak oylamaya çevrilirken, dün oldukça önemli bir gelişme yaşandı ve Şanghay Beşlisi'nden Türkiye'ye ilk görev "Enerji" başlığı açılarak verildi.

24 Kasım 2016 - 06:53

Gündem bugün Avrupa Birliği Parlamentosu tarafından yapılacak Türkiye oylamasında... AVrupa Birliği'ne 50 yıldır kapıda bekleten ve almayan Avrupa, PKK ve diğer teröristlere kapısını ardına kadar açık tutarken, Türkiye ile dalga geçer gibi küçümsemeye devam ediyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 26 Kasım 2016 - İstanbul

Adeta avrupa ve NATO'ya nispet yaparcasına kritik bir günde açıklanan Şahangay Beşlisi'nin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, ‘Bizi rahatlatır’ diyerek yeşil ışık yaktığı Şanghay İşbirliği Örgütü’nden gelen kritik hamle, düşman çatlatırcasına ve anlamı oldukça büyük. Türkiye'ye verilen önem ve güven'in ne kadar büyük olduğunun ıspatı.

Kim takar AB'yi, NATO'yu!

Türkiye'de bir çok insanın takmadığı, iplemediği Avrupa Birliği için ipler kopma noktasına gelirken, diğer taraftan sıköça gündeme gelen Şangay 5'lisi öyle bir hamle yaptı ki, Avrupa'yı korku üzerine korku sarmaya devam ediyor. En önemli müttefiklerinden bağları koparmak için oylama yapılacak. Gözler bugün Avrupa Birliği Parlamentosuna çevrilirken, Şangay Beşlisi'nden çok kritik bir hamle geldi.

"Şanghay Enerji Kulübü'nün 2017 dönem başkanlığı"nı Türkiye üstlendi. Kulüpte ilk kez üyeler dışında bir ülkeye başkanlık verildi.

Rusya ve Çin'in liderliğinde bulunan Şangay Beşlisi, tarihinde bugüne kadar hiç yapmadığı önemli bir adım atarak Enerji'de lider ülke Türkiye'yi dönem başkanı olarak açıkladı. öyle bir durum daha önce hiç yapılmazken, Şangay 5'lisi ilk defa üye ülkeler dışında bir dönem başkanlığı yapayacak ülke adamış oldu. Bu durum Şangay 5'lisinin Türkiye'ye verdiği önemi böyle önemli bir günde tüm Dünya'ya bir kez daha göstermiş oldu. Yaşanan bu önemli gelişme Avrupa'yı iyiden iyiye koprkutmaya devam ederken, bugün tüm gözler AP'den çıkacak karara kilitlendi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..