ABD'nin yaptırım kararları ile birlikte gözler Dolar kuruna çevrildi

ABD'nin S-400 yaptırım kararı sonrası 15 Aralık sabahı Dolar ve Euro kuru güncel fiyatları ilk rakamları gelmeye başladı.

ABD'nin yaptırım kararları ile birlikte gözler Dolar kuruna çevrildi
Editör: Hakan A.
15 Aralık 2020 - 08:37
ABD Senatosunda Türkiye için flaş yaptırım kararı ile yeni bir döneme girilmiş oldu. ABD'de Türkiye'nin S-400 hava savunma sistemlerini almasıyla başlayan süreç ile gelinen son noktada çıkan yaptırım kararı ile birlikte gözler piyasalara çevrilmiş durumda. Diğer taraftan skandal yaptırım kararına Ankara'dan sert tepkiler verilmeye devam ediyor. Tüm yaşanan gelişmelerle birlikte ABD Doları ve Euro kurlarında bu sabah açılış rakamları gelmeye başladı. Peki şu sıralar 1 Dolar kaç TL?

Ekonomi Haberleri  - 15 Aralık 2020 - İstanbul


Türkiye'de gündem ABD'nin skandal kararla Türkiye için aldığı yaptırım kararı oldu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından piyasaları rahatlatmak amacıyla koronavirüs önlemleri çerçevesinde esnafa sunulan destek paketlerini açıklamasının peşinden bu kez gündemde geniş yer bulan ABD'nin yaptırım kararı geldi. Peş peşe yapılan açıklamalar ile yaptırım kararı şiddetle kınandı. Diğer taraftan gözler kurlara çevrildi. 

15 ARALIK DOLAR KURU NE KADAR OLDU?


Haftanın ikinci iş günü sabahı Salı sabahı ABD yaptırım kararı ile birlkte Döviz kurları merak ediliyor. Bu sabah Dolar ve Euro güne kaç TL'den işlem görmeye başladı? Gün içerisinde yaşanan gelişmeler ışığında ilk verilere göre dolar ve euro kuru TL karşısında hangi seviyeden işlem görüyor? 

Bugün sabah 08:30 itibariyle 1 Dolar TL karşısında 7.86 TL olarak işleme başlarken, 1 Euro ise 9.56 TL olarak Salı sabahında piyasalarda işlem görmeye başladı.


USD - Amerikan Doları 7,8672 TL
  •  Alış   /  7,8616 TL
  • Satış  /  7,8672 TL

EUR - Euro  9,5640 TL
  • Alış / 9,5510 TL
  • Satış / 9,5640 TLYORUMLAR

  • 0 Yorum