Reklamı Geç
Adalet Bakanlığı 3800 yeni Hakim ve Savcı alacak (Personel...

Adalet Bakanlığı 3800 yeni Hakim ve Savcı alacak (Personel alımı)

Adalet Bakanlığı'ndan flaş personel alımı açıklaması geldi. Bu kapsamda 3800 yeni hakim ve savcı alımı yapılacağı kaydedildi. İşte ayrıntılar.

22 Kasım 2016 - 11:53 - Güncelleme: 22 Kasım 2016 - 12:10

Adalet Bakanlığı tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, Hakim ve Savcı olarak görevlendirilecek 3800 kişi alınacağı duyuruldu.

Günün son dakika personel alımı, atama kararına ilişkin açıklama Bakan Bozdağ'dan geldi. Yeni Hakim ve Savcılarının alımı için düğmeye basıldı.

Konuya ilişkin açıklama Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan geldi. Bakan Bozdağ açıklamasında, "Hakim ve Savcı alımları kapsamında 3 bin 800 kişinin işe alınarak atamaları yapılacak" denildi.

Terör Örgütü FETÖ kapsamında çok sayıda hakim ve savcının görevden alınması ve meslekten ihraç edilmelerinden hemen sonra Bakanlık yeni personel alımları için düğmeye bastı. Sınavla yeni hakim ve savcı alımları yapılacak.

Adalet Bakanlığı'nda eksilen hakim ve savcılar yerine 3 bin 800 yeni hakim ve savcı alınacağını duyurmasıyla, bu kapsamda nasıl alım yapılacağına ilişkin detaylar gelmeye başladı.

 24 Aralık tarihinde gerçekleştirilecek bir sınav sonucunda belli puanları alacak yeni hakim ve savcıların atamalarının yapılacağı gelen haberler arasında.
 

Şartlar ve atamalara ilişkin ayrıntılar geliyor...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..