Adana, art arda depremlerle sarsıldı! Kozan'da en büyüğü 4.1 şiddetinde deprem...

Adana'dan son dakika deprem haberleri geliyor. Adana ilinde Kozan ilçesinde bugün peş peşe depremler yaşanıyor.

Adana, art arda depremlerle sarsıldı! Kozan'da en büyüğü 4.1 şiddetinde deprem...
Editör: Hakan A.
10 Ekim 2018 - 13:29

Adana'da deprem mi oldu? Günün son dakika deprem haberi Adana'dan geldi. Adana'da kaç deprem oldu, nerelerde hissedildi, depremin büyüklüğü kaç? İşte Adana'da yaşanan depremlere ilişkin en son bilgiler...

Emlak Pencerem / Deprem Haberleri  - 10 Ekim 2018 - İstanbul


Adana ilkinde bugün art arda depremler meydana geldi. Vatandaş ne olduğunu anlayamadı. Adana'da yaşanan depremler çevre illerden de hissedildi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Deprem Dairesi Başkanlığı tarafından sağlanan verilere göre, sabah saatlerinde başlayan ve en büyüğü 4.6 şiddetinde ölçümlenen çok sayıda depremin meydana geldiği bildirildi. İlk deprem Adana Kozan ilçesinde 10:33 sıralarında meydana gelirken deprem 3.6 büyüklüğünde ölçümlendi. Hemen peşinden 10:47'de ise merkez üssü yine Kozan ilçesi olan 3.0 şiddetinde başka bir deprem daha yaşandı. Saat 11:40'ı gösterdiğinde ise bu kez 3.5, 11:53'de 3.7 büyüklüğünde deprem yaşanırken, öğle saatlerinde saat 12:08'de ise 4.1 büyüklüğünde en büyük deprem yaşandı. Sonrasında ufak çaplı yine çok sayıda artçı şoklar yaşayan Adana Kozan'da vatandaşlar özellikle son depremde büyük korku ve panik yaşadılar.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum