Reklamı Geç
Adana’da patlama! İlk görüntüler geldi, Valilik açıkladı: 2...

Adana'da patlama! İlk görüntüler geldi, Valilik açıkladı: 2 şehit, 18 yaralı

Adana'da Valilik binası giriş kısmı otopark bölümünde terör saldırısı sonucunda büyük bir patlama yaşanırken, Adana'daki patlama ile alakalı ilk görüntüler ve şehit sayısını Vali Mahmut Demirtaş açıkladı.

24 Kasım 2016 - 09:21 - Güncelleme: 24 Kasım 2016 - 09:24

Adana'da Türkiye'yi üzen acı haber geldi! Yaşanan bir terör saldırısı... Adana'daki patlama sonrasında ilk görüntüler ve şehit, yaralı sayısı hakkında son dakika bilgiler geldi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 26 Kasım 2016 - İstanbul
 
Adana bu sabah terör saldırısının hedefi olurken, acı haberler gelmeye devam ediyor. Bölgeden ilk görüntüler gelirken, şehit ve yaralı sayılarına ilişkin ilk resmi açıklamalar yapılmaya başlandı. 

Bombalı saldırının yaşandığı esnada kısa bir süre önce Adana Valisi'nin makam aracıyla patlamanın yaşandığı yerden giriş yaptığı gelen en sOn bilgiler arasında.

YAYIN YASAĞI GETİRİLDİ
 
Adana'da yaşanan terör saldırısı sonrasında yayın yasağının getirildiği ifade edildi!

İLK RESMİ AÇIKLAMA VALİ DEMİRTAŞ'TAN

Konuya ilişkin ilk resmi açıklama Adana Valisi'nden gelirken, şehit yaralı bilgisi verdi. Patlamanın detaylarını açıkladı. Adana Valisi Mahmut Demirtaş tarafından yapılan son dakika açıklamasında. Kalleş bir terör saldırısı olduğunu ifade etti, patlamayı bir kadın teröristin yapmış olabileceğini belirten Vali, bomba yüklü olan aracın Valilik otoparkında uzaktan kumanda ile patlatıldığını, patlama sonucunda 2 şehit ve 18 yaralı olduğunun altını çizdi. Şehitlerimiz Valilik personeli, yaralılar ise yine Valilik personelleri ve vatandaşlar. Şehit sayısının artmasından endişe ettiğini belirten Vali Demirtaş, "olay yerinde güvenlik güçlerimizin inceleme çalışmaları devam ediyor. Kısa süre içerisinde bilgiler netleşecek" ifadelerini kullandı.

BAKAN ÇELİK'TEN İLK MESAJ

AB Bakanı Başmüzakereci Ömer Çelik sosyal medya twitter hesanbından bir paylaşımda bulunurken, Bakan Çelik açıklamasında "ADANA Valiliği önünde otoparkta  bir patlama gerçekleşti. Valimizle konuştum. Yaralılarımız var. Yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Aydınlığın işareti olan sabah saatlerinde bu alçak saldırı gerçekleşti. Adanamıza geçmiş olsun Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına bu terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz." ifadelerini kullandı.

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER

adana patlama son dakika

son dakika adanada patlama haberi

patlama anı adana valiliği

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..