Afetlerde zarar görene düşük faizli kredi ve kredi erteleme kararı Resmi Gazete'de

Ülke genelinde yaşanan afetlerde zarar gören vatandaşlara yönelik yeni karar alındı. Afetzedelere yönelik düşük faizlerle kredi ve kredi erteleme gibi yardımlara ilişkin son dakika kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Afetlerde zarar görene düşük faizli kredi ve kredi erteleme kararı Resmi Gazete'de
Editör: Hakan A.
29 Kasım 2017 - 08:05

Türkiye'de 31/12/2017 tarihine kadar sınırlar içerisinde meydana gelen deprem, yangın, aşırı sıcak zararı, samyeli, çığ, heyelan, taban suyu yükselmesi, sel-su baskınları, fırtına, aşırı yağış, aşırı kar yağışı, kar fırtınası, dolu, kırağı, don, kuraklık, yıldırım düşmesi, güneş yanıklığı ve hortum afetlerine maruz kalan ve bu afetler sebebiyle ekilişleri, ürünleri, hayvan varlıkları, tesisleri veya seraları zarar gören Çiftçi Kayıt sistemine (ÇKS) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının  diğer kayıt sistemine göre kayıtlı olup üretim faaliyetlerine devam eden gerçek veya tüzel kişi üreticilerin, 24/4/1969 tarihli ve 1163 sayılı Kooperatifler kanunu kapsamında olup Bakanlığın görev alanı içerisinde yer alan  tarımsal amaçlı kooperatiflerin ve Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğünün Ziraat bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan düşük faizli kredi kullandırılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu Kararları kapsamındaki kredi borçlarının ertelenmesine ilişkin usul ve esasların belirlenmesini kapsıyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 29 Kasım 2017 - İstanbul

Türkiye genelinde yaşanan afetlerde zarar gören vatandaşların kredi borçlarına yönelik erteleme ve düşük faizlerle kredi kullandırılmasına dair önemli bir karara imza atıldı. Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak resmen yürürlüğe girmiş oldu.

Çeşitli Afetler Nedeniyle Zarar Gören Gerçek veya Tüzel Kişi Üreticilerin T.C. Ziraat Bankası A.Ş. ve Tarım Kredi Kooperatiflerine Olan Düşük Faizli Kredi Kullandırılmasına İlişkin Bakanlar Kurulu Kararları Kapsamındaki Kredi Borçlarının Ertelenmesine Dair Karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum