Ağustos ayı "enflasyon rakamları" açıklanıyor

Ağustos ayı "enflasyon rakamları" açıklanıyor

Enflasyon'da Ağustos ayı rakamlarını açıklayacak TÜİK verileri bekleniyor. Tatil sona erdi. Piyasalar bu sabah itibariyle açıldı. Döviz ve Borsa İstanbul merak edilirken, Ağustos ayına ilişkin enflasyon rakamları saat 10:00'da açıklanacak. Ekonomi piyasalarının gözü enflasyon verileri için TÜİK'te...

05 Eylül 2017 - 08:55 - Güncelleme: 05 Eylül 2017 - 10:21

Enflasyon'da en son veriler, en son rakamlar az sonra açıklanacak. Merakla beklenen enflasyon rakamları açıklanıyor. Uzun yaz tatili ve araya son olarak giren Kurban Bayramı tatili ile soğuyan piyasalar bu sabah itibarıyla açıldı. Borsa İstanbul'da gong sesi duyulurken, serbest piyasalarda dolar ve euro güne hareketli başladı. Küresel tehditlerin savahş çanlarının çaldığı Asya kıtasında Kuzey Kore ve ABD gerginliği sürüyor.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 05 Eylül  2017 - İstanbul

Gözler 2017 yılına ilişkin Ağustos ayı enflasyon rakamlarını açıklayacak olan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine çevrildi.

Ağustos ayına ilişkin Enflasyon rakamları bugün belli oluyor. Yeni aya girildi, bayram nedeniyle geç açıklanacak olan bugün haftanın beşinci iş gününde Ekonomi piyasalarında gözler açıklanacak 2017 Ağustos ayı enflasyon rakamlarına çevrildi. Tüketici Fiyat Endeksi TÜFE - Yurtiçi Üretici Fiyat Endeksi Yİ-ÜFE rakamları Türkiye İstatistik Kurumu  (TÜİK) verileri açıklanıyor.

Piyasalar soğudu, tatillerin sona erdiği bu sabah itibariyle piyasalar yeniden ısınmaya başladı. Uzun bir tatil arasından sonra Türkiye'de tatil dönemi sona erdi. Okullar açıldı, piyasalar hareketlendi. Gözler ise tatil dolayısıyla bu sabah açıklanacak enflasyon rakamlarına çevrildi.

Her ayın 3'üncü iş günü açıklanan enflasyon rakamları, 10 günlük kurban bayramı tatilinin sona ermesiyle TÜİK tarafından bu sabah saat 10:00 itibarıyla açıklanıyor. Ağustos 2017 enflasyon rakamları belli oluyor.

Başta Borsa İstanbul olmak üzere, Döviz piyasaları, Kapalıçarşı, serbest piyasalar ve Altın piyasalarını gözü bugün açıklanacak olan enflasyona çevrildi. Piyasalarda Merkez Bankası ve FED faiz kararları sonrası en önemli verilerden biri olan Temmuz ayı enflasyon verileri ile yeni ayda moral  bulacak. Türkiye ekonomisinde olumlu hava devam ederken, ekonomi piyasaları Temmuz 2017 enflasyon rakamlarına odaklanırken, tüm ekonomi çevreler 2017 Temmuz ayı enflasyon rakamlarını bekliyor.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..