Ahmet Yarız kimdir?

Halk GYO Yönetim Kurlu Başkanı olarak 7 Eylül 2018 tarihinde atanan Ahmet Yarız kim, kaç yaşında, nereli, hangi sektörlerde çalıştı. İşte Ahmet Yarız kimdir sorusunun biyografisi ile birlikte yanıtı.

Ahmet Yarız kimdir?
Editor: Hakan A.
07 Eylül 2018 - 19:00

Halk GYO'nun yeni Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yarız hakkında... Türkiye'nin dev bankası Halkbank kökenli Ahmet Yarız kim, nereli, yaşı ve eğitimine ilişkin en yeni biyografik bilgileri haberimizde.

Emlak Pencerem / Kim, kimdir? - 7 Eylül 2018 - İstanbul

Halk Bankasında 2008'den bu yana Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlendirilen Ahmet Yarız, 7 Eylül 2018 itibariyle Halk GYO Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi.

Ahmet Yarız kimdir? 

1966 yılında Elazığ'da doğan Ahmet Yarız 52 yaşındadır. İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun.

 Marmara Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Enstitüsü Bankacılık Ana Bilim Dalı’nda yüksek lisansı yapan Yarız, halen aynı üniversitede doktora programını sürdürüyor.

 Bankacılığa 1989 yılında Sınai Yatırım ve Kredi Bankası A.O.’nda başlayan Yarız, sanayi işletmeleri ve finansal kurumlarda çalıştı. T.Vakıflar Bankası T.A.O.’nda Risk Yönetimi ve İç Denetimden sorumlu Yönetim Kurulu Üyeliği ile Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu`nda Kurul Üyeliği görevlerinde bulundu. 

Yarız, 2008'den bu yana Türkiye Halk Bankası A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevini sürdürdü.

Reklam