Akasya AVM otoparkını kullananlar dikkat! Ücretli oluyor...

İstanbul'un en yoğun AVM'lerinden biri olan Akasya AVM otoparkları için son dakikaka kararı verildi! Akasya AVM'de vatandaş otopark ücreti ödeyecek.

Akasya AVM otoparkını kullananlar dikkat! Ücretli oluyor...
Editor: Hakan A.
31 Ekim 2018 - 19:22 - Güncelleme: 31 Ekim 2018 - 19:33

İstanbul'un önemli alışveriş merkezlerinden biri olan Acıbadem Akasya AVM'de bir dönem sona eriyor. Akasya Alışveriş Merkezi otoparkları ücretli oluyor. Şirket müşterilerinden gelen şikayetler üzerine ücretsiz olan otopark kullanımını ücretliye çevirmeye hazırlanıyor. Bu konuda AVM'nin bağlı olduğu yönetim şirketi olan Akasya Kent Yönetim Şirketi Yönetim Kurulu Kararı ile Akyaşam Yönetim Hizmetleri ile sözleşme imzalanmasını kararlaştırdı.

Emlak Pencerem / Emlak Haberleri Merkezi - 31 Ekim 2018 - İstanbul


Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) mülkiyetinde bulunan Akasya Acıbadem Alışveriş Merkezi'nde bir dönem sona eriyor. Akasya AVM'nin otoparklarından ücret alınacak!

Akiş GYO, varlıkları arasında yer alan Akasya AVM'de yeni dönemde otopark kullanımından dolayı vatandaştan ücret alacak. Söz konusu düzenlemeye ilişkin Yönetim Kurulu toplantısı kararı KAP'a yapılan açıklamayla duyuruldu.

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, "uzun süreli bırakılan araçların neden olduğu müşteri memnuniyetsizliğini gidermek için otopark kullanımının ücretli yapılmasına karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi.

Şirketin KAP üzerinden yaptığı açıklamasında, "Yönetim Kurulumuzca;

Şirketimizin portföyünde bulunan Akasya Alışveriş Merkezi'nde yer alan otoparkın toplu taşıma altyapısına yakınlığı nedeniyle uzun süreli bırakılan araçların neden olduğu müşteri memnuniyetsizliğini gidermek üzere ücretli yapılmasına, bu kapsamda AKASYA KENT TOPLU YAPI SİTESİ YÖNETİM KURULU ile 01.03.2014 tarihinde akdedilen Gayrimenkul Yönetim Sözleşmesi çerçevesinde halihazırda otoparkın bakım, yönetim ve benzeri hizmetlerini yürütmekte olan AKYAŞAM YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş. ile Şirketimiz arasında Sözleşme düzenlenmesine ve söz konusu Sözleşme'nin koşullarının yönetim kurulumuzca onaylanmasına Karar verilmiştir.

Saygılarımızla

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş."
denildi.

Metrobüs ve Metro kullananlar AVM otaparkını kullanıyor!

Özellikle Uzak noktada işi olanlar, AVM otaparkını kullanıyor ve saatlerce araç burada bırakılıyor. Şehrin en önemli ulaşım akslarının yanıbaşında bulunan Akasya AVM otoparkları bu şekilde çok sayıda vatandaş tarafından her gün kullanılıyor. Alınan önlem ise bu kullanımın önüne geçmek ve AVM müşterilerinin kolayca araçlarını parkedebilmesini sağlamak.

UKOME Kararı Yasak Diyor!

Uzmanlar ise AVM otoparklarının 3 saate kadar ücretsiz olması gerektiğini söylüyor.

Söz konusu yasal dayanak ise İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Ulaştırma Kordinasyon Merkezi (UKOME’nin) 29 ocak 2007 tarihli kararı. Karar kapsamında AVM’lerde 0-3 saat arası otoparkın ücretsiz olduğu belirtilmiş, 3 saat üzerinde yapılan park işlemleri içinde İBB Tarife Komisyonu tarafından belirlenen tarifeye göre ücret alınması kararı verilmiştir.