Akfen Holding Patronu Hamdi Akın’dan Hükümete mesaj

Akfen Holding Patronu Hamdi Akın'dan Hükümete mesaj

Hükümete seslenen Akfen Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın'dan çarpıcı "para" açıklaması. Mersin Limanı başta olmak üzere, 4 farklı yabancı şirkete toplamda 1.2 milyar dolarlık hisse devri yapan Akfen Holding olarak, "Taa Avustralya’dan para getiriyorum! Hükümet getirdiğim paraları..." İşte son dakika ayrıntılar...

11 Ağustos 2017 - 09:11

Avustralya merkezli IFM Investors şirketine Mersin Limanı'ndaki hisselerini satan Akfen'in patronu Hamdi Akın'dan son dakika önemli açıklamalar geldi. Akın, "Taa Avustralya’dan para getiriyorum! Hükümet getirdiğim paraları dışarı çıkarttırmamalı" dedi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 11 Ağustos 2017 - İstanbul

Geçtiğimiz hafta yapılan sıcak satışla Uluslararası Mersin Limanı'ndaki hisselerinin geniş bir nölümünü satan Akfen Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Akfen Holding olarak iştiraklerimizin bulunduğu Akfen Yenilenebilir Enerji, TAV Havalimanları ve Mersin Uluslararası Limanı’ndaki hisselerinden 4 farklı yabancı şirkete toplamda 1.2 milyar dolarlık hisse devri gerçekleştirdiklerini hatırlatan Hamdi Akın, "son 7 yılda 2.8 milyar dolar tutarında hisse devrine yabancılarla imza attık. Gidip Avustralya’da, Türkiye’nin yerini haritada dahi bulamakta zorlanan şirketlerle anlaşmalar yapıyorum. İkna edip paralarını Türkiye'ye getiriyorum. Türkiye'ye gelen yatırım ve paralar oldukça kıymetli bir para. Hükümetin buradaki görevi Avustralyalıya Türkiye’de yeni bir yatırım yaptırmak bana da farklı yöntemlerle parayı dışarı çıkarttırmamak olmalı." dedi

Yeni yatırımlar için çalışıyoruz!

Türkiye genelinde önemli projelere imza atan dev bir Holding olan Akfen yeni dönemde yatırımlara ağırlık verecek. Yen yatırımlarla alakalı konuşan Hamdi Akın, “Bizim artık elde ettiğimiz parayla melek yatırımcının bir üzerine kendimizi konumlandırmamız lazım. Venture ile Angel arasında bir yere oturmamız lazım. Yeni yatırım planları için en doğru pozisyonumuz o. Tek başıma yapamam bunu, tabii ki bir ekibim olacak. Bununla ilgili bir kadro kurulacak. Ve bu kadro bunun araştırmasını yapacak. Yeni trend bu. Melek yatırımcı artık çok var zaten. Ama melek yatırımcı 1 milyon dolarsa bu 10 milyon dolarlık yatırım yapacak. Genç nesil bu işleri çok çabuk kavrıyor ve geliştiriyor. Öte yandan bundan sonraki yatırımların konvansiyonel olmaması gerektiğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..