Akın akın geliyorlar! Avrupa'ya gidecek göçmenler sınırlara ilerliyor...

Avrupa ülkelerine gitmek isteyen göçmenlere kapıları açan Türkiye, haber sonrası ülke genelinden her yerden sınırlara göçmen akını başladı. Türkiye'nın göçmenlere kapıları açması sonrası Avrupa'yı korku sarmaya başladı...

Akın akın geliyorlar! Avrupa'ya gidecek göçmenler sınırlara ilerliyor...
Editor: Hakan A.
28 Şubat 2020 - 10:45

Büyük hareketlilik başladı! Göçmenler akın akın geliyor! Günün en önemli gelişmelerinden biri olan Türkiye'nin sınır kapılarını açması sonrasında büyük göç hareketliliği başladı. Avrupa ülkelerini ise şimdiden korku sardı. Türkiye son dakika kararı ile Avrupa ülkelerine gitmek isteyen göçmenlere sınırları açması haberi sonrasında, başta Edirne olmak üzere sınır kapılarına mülteci akınına neden oldu. Başta İstanbul olmak üzere, pek çok ilden göçmenler sınırlara hareket etmeye başladı. Edirne yolu üzeridne göçmenlerin yürüyüşleri sürüyor.

Emlak Pencerem / Güncel Haberleri  - 28 Şubat 2020 - İstanbul


Türkiye,  İdlib'de yaşanan rejim hava saldırıları sonrasında acı kaybıyla harekete geçti. Rejim ordusuna, karadan ve havadan saldırılara başlayan Türkiye, diğer taraftan göçmenler için kararını açıkladı. Türkiye, Avrupa ülkelerine gitmek isteyen göçmenler için sınırları açtı! On binler sınır bölgelerine hareket etmeye başladı.

Büyük göç hareketi başladı! 

Şimdi Avrupa ülkeleri düşünsün dedirtecek göç hareketi resmen başladı! Türkiye genelinde, Afganistan, Pakistan, Suriye ve diğer ülkelerden Avrupaya gitmek isteyen mülteciler akın akın sınır kapılarına, geçiş yapacakları noktalara ilerlemeye başladı. Avrupa'ya göçmen akını resmen başladı. Pek çok Avrupa ülkesi durum karşısında şimdiden şaşkın ve korku içinde. Türkiye 5 milyonu aşkın mülteciye ev sahipliği yapıyor. Bu mültecilerin yarısından fazlası Avrupa ülkelerine gitmek istiyor. Türkiye bu noktada önemli bir karar vererek, sınırlarını Avrupa ülkelerine gitmek isteyen göçmenlere sonuna kadar açtı. Bundan sonra nelerin yaşanacağı ise merak konusu olmuş durumda. Dünya bu karar karşısında Avrupa ülkelerinin nasıl önlemler alacağını merak ediyor.

Akın akın geliyorlar! Avrupa'ya gidecek göçmenler sınırlara ilerliyor...

On binler harekete geçti! Sınır bölgelerine otobüslerle gidiliyor...

İstanbul, İzmir, Bursa ve diğer büyükşehirlerde yaşayan milyonlarca göçmen sınır kapılarının açıldığı haberi sonrasında harekete geçti. Otobüsler kiralayan göçmenler sınırlara ilerlemeye başladı. Sınırlara yakın bölgelerde göçmenlerin yürüyüşü sürüyor. Büyük kalabalıkların Edirne ve diğer bölgelerde bulunan sınır noktalarına hareket halinde olduğu gelen son dakika haberleri arasında. Gün içerisinde sayının yüz binleri, hatta milyonları bulacağı ifade ediliyor.