Akkuyu NGS’ye üretim lisansı verildi

Akkuyu NGS'ye üretim lisansı verildi

Akkuyu Nükleer AŞ, Akkuyu Nükleer Güç Santrali üretim lisansını 49 yıllığına aldı. EPDK Akkuyu için üretim lisansını verdi.

16 Haziran 2017 - 08:24

Akkuya Nükleer Güç Santrali olarak bilinen Akkuyu NGS'de işleri hızlandıracak yeni birkarara imza atıldı. Akkuyu Santrali ile alakalı karar EPDK tarafından verildi. EPDK verilen üretim lisansına göre, 49 yıllık işletme Akkuyu Nükleer  A.Ş.'ye verdi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 16 Haziran 2017 - İstanbul

Akkuyu için geri sayım başladı! Enerji'de Türkiye'yi ileriye taşıyacak tartışmalı projeler arasında bulunana ve sıkça eleştirilerin hedefinde olan Akkuyu için faş gelişme yaşanıyor.

Türkiye ve Rusya tarafından ortaklaşa hayata geçirilecek enerjideki dev yatırım projesindede çok kritik bir gelişme yaşandı ve EPDK'dan flaş Akkutyu Nükleer Güç Santrali kararı verdi.

Enerji Piyasası Denetleme Kurulu'ndan (EPDK) son dakika Akkuyu Nükleer Enerji Santrali Kararı...

EPDK tarafından verilen karar çerçevesinde Akkuyu Nükleer Güç Santrali için Akkuyu Nükleer A.Ş.'ye 15 Haziran 2017 tarihinde yürürlüğe girmek üzere toplamda 49 yıl süreli üretim lisansı verildiğini duyurdu.

Konuya ilişkin resmi açıklamada ise, "Akkuyu Nükleer Güç Santrali için Şirkete 15/06/2017 tarihinde yürürlüğe girmek üzere 49 yıl süreli üretim lisansı verilmiştir." ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..