Reklamı Geç
Akkuyu’nun yüzde 49’u Cengiz-Kolin-Kalyon konsorsiyumuna mı...

Akkuyu'nun yüzde 49'u Cengiz-Kolin-Kalyon konsorsiyumuna mı satılıyor?

Son haftalarda Akkuyu Nükleer Güç Santrali ile alakalı haberler bir hayli çoğalmaya başlarken son olarak bugün gündeme düşen, Akkuyu'nun yarısının satılacağı haberi konuşulan konulardan.

19 Haziran 2017 - 14:03 - Güncelleme: 19 Haziran 2017 - 14:10

Akkuyu Nükleer Güç Santrali ile alakalı geçtiğimiz haftalarda başlayan hareketlilikte EPDK'nın 49 yıllık lisans vermesi sonrasında her yeni gün farklı haberler gündeme düşmeye başladı. BUgün ise Akkuyu ile alakalı önemli bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre yüzde 49'u Cengiz-Kolin-Kalyon konsorsiyumuna satılacak. 

Rusya ile yapılan işbirliği ile eğitiminden, yapımına kadar her alanda ortak çalışma yürütülecek Akkuyu için satılacak iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Konuya ilişkin iddiaya göre, Rusya'nın kamuya ait nükleer enerji kurumu Rosatom, Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) projesinin yüzde 49'unu Cengiz-Kolin-Kalyon konsorsiyumuna satacağına ilişkin açıklaması şu sıralarda en fazla okunan haberler arasında yer aldı.

Bugün pek çok internet sitesinde yer bulan haberin ayrıntısında ise hisse satışı ile alakalı olarak, Rosatom'un uluslararası faaliyetlerinden sorumlu biriminin başında bulunan Anastasia Zoteyeva, katıldığı bir konferansta hissedarlık anlaşmasının yıl sonuna kadar imzalanacağını belirtti. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..