AKOM İstanbulluları uyardı! Akşam saatlerine dikkat... Kar geliyor

İstanbul genelinde etkisini göstermeye başlayan yağışlı hava nedeniyle AKOM'dan son dakika uyarısı yapıldı. İstanbul'a kar geliyor. Kar ne zaman yağacak? İstanbul'da kar yağışı ne kadar etkili olacak İstanbullu merak ediyor, işte ayrıntılar...

AKOM İstanbulluları uyardı! Akşam saatlerine dikkat... Kar geliyor
Editör: Hakan A.
25 Aralık 2018 - 07:16 - Güncelleme: 25 Aralık 2018 - 07:56

Megaşehir İstanbul için kar yağışı alarımı verilmiş durumda. İBB ekipleri ve AKOM 7/24 şehri izlemeye aldı. Pek çok noktaya araçlar ve ekipler yerleştirilirken, kar yağışının ne zaman başlayacağı en çok sorulan sorular arasında yer aldı. İstanbullu kar yağışını merak ediyor. İstanbul'da bugün kara yağacak mı? Nerelere yağacak, bu kar tutar mı? Kar yağışı İstanbul genelinde ne zaman başlayacak? AKOM'dan yapılan son dakika kar uyarısı ve diğer önemli detaylar için haberimizi okumaya devam edin.

Emlak Pencerem / Güncel Haberler - 25 Aralık 2018 - İstanbul


İstanbul'da şehrin genelinde bu sabah Salı sabahı itibariyle etkisini göstermeye başlayacak olan yağışlar başladı. Sağnak yağmur halinde şehir genelinde etkili olan yağışlar ile alakalı son dakika Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre bugün akşam saatleri  itibariyle il genelinde aralıklarla kuvvetli yağmur şeklinde görülecek yağışların Salı (yarın) sabah saatlerinden itibaren sıcaklıkların şehir merkezinde 4°C, yüksek bölgelerde ise 0°C’lere kadar gerileyeceği ifade edildi. Havalarda sıcaklıkların daha fazla hissedilir şekilde düşeceği bildirildi.

Kar yağışı ne zaman başlayacak?


İstanbul genelinde yapılan değerlendirmeler ışığında en son bilgilere göre kar yağışı için geri sayım başladı. Bugün akşam saatlerine dikkat çeken uzmanlar, yağışın, karla karışık yağmur ve yüksek bölgelerde kar şeklinde görüleceği tahmin edilmektedir. Özellikle İstanbul’un kuzey ve doğu bölgelerinde Perşembe sabah saatlerine kadar hafif şekilde etkili olması beklenen kar yağışının, şehir merkezinde 1-2 cm, yüksek bölgelerde ise 3-5 cm kar kalınlıkları oluşturabileceği öngörüldüğü kaydedildi.

istanbul kar yağışı
 

7 BİN 83 PERSONEL, 1.357 ARAÇ TEYAKKUZDA


Meteoroloji tarafından İstanbul için yapılan son uyarılar doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi, oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirlerini alarak şehir genelindeekiplerini hazırda bekletmeye ve çalışmalarına başladığı bildirildi.

 İBB Afet Koordinasyon Merkezi’nin (AKOM) yönetiminde İBB Yol Bakım ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanlığı'na bağlı 7.083 personel, 1.357 araç, 53 vinç-kurtarıcı, köy yolları için 147 traktör vatandaşların hava koşullarına bağlı sorun yaşamaması için teyakkuzda bekliyor. Metrobüs güzergâhında ise herhangi bir aksaklık yaşanmaması için 33 kışla mücadele aracı çalışıyor. Ayrıca İtfaiye, Yol Bakım, Ulaşım, Destek Hizmetleri, Raylı Sistemler, Zabıta, Park Bahçeler, Çevre Koruma, Muhtarlıklar ve Gıda, Sağlık Daire Başkanlıkları, Beyaz Masa ve diğer ilgili müdürlükler, İETT, İSKİ, İSFALT, İGDAŞ, İSTAÇ, İSBAK, Metro İstanbul, Şehir Hatları temsilcileri AKOM'da görev başında.Vatandaşlarımız, hava koşullarına bağlı oluşabilecek muhtemel sorunlara karşı ihbar için 153 Beyaz Masa ve İtfaiye 110'u arayabilir.

İDO ve BUDO'da sefer iptalleri yaşanıyor!


Salı sabahında deniz ulaşımında hava koşulları nedeniyle sefer iptalleri yaşanıyor. İDO ve BUDO seferlerinde sabah saatlerinde iptaller gelmeye başladı. İşte iptal edilen deniz otobüsü seferleri, iDO ve BUDO sefer iptalleri listesini görmek için tıklayın.

YORUMLAR

  • 0 Yorum