AKOM uyardı; İstanbul’un 4 ilçesi için şiddetli yağış...

AKOM uyardı; İstanbul'un 4 ilçesi için şiddetli yağış uyarısı

İstanbul için AKOM'dan uyarı geldi. Uyarıda dün yaşanan felaket kadar olmasa da 4 ilçede şiddetli rüzgar ve sağanak yağışı beklendiği kaydedildi. İstanbul'un son dakika hav durumu bilgileri güncellendi.

28 Temmuz 2017 - 10:58

İstanbul'da dün 20 dkaikalık yağan şiddetli yağmur ve rüzgar felaketi sonrasında AKOM bir kez daha uyarıda bulundu. İstanbul için uyarılarda bulunan AKOM 4 ilçe için şiddetli yağış ve rüzgar olacağı konusunda vatandaşların dikkatli olmaları konusunda uyarılar yaptı. Günün son dakika İstanbul haberleri, son hava durumu bilgileri haberimizde.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 28 Temmuz 2017 - İstanbul

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından son dakika verilen bilgilere göre, şehrin Kartal, Pendik, Adalar ve Tuzla gibi ilçelerinde şiddetli yağış ve rüzgar uyarısında bulundu.

İstanbul'un 4 ilçesini etkileyecek olan kuvvetli yağışlar için vatandaşlara, sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve ulaşımda aksama gibi olumsuzluklara karşı dikkatli davranmaları, gerekmediği sürece özel araçlarıyla trafikte yol almamaları konusunda uyarılar yapıldığı gelen bilgiler arasında.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere çerçevesinde yapılan son hava tahminleri bilgilerine göre ise, hava sıcaklığının kuzey, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede (4 ila 10 derece) azalacağı, diğer yerlerde değişmeyeceği öngörülüyor.

Marmara'nın güney ve doğusu, Kuzey ve İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Doğu Karadeniz ile Kırklareli, Tekirdağ, Aydın ve Çorum çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerine kadar Balıkesir, Bursa, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevrelerinde yerel olmak üzere kuvvetli (metrekareye 21-50 kg) olması bekleniyor. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..