Aksaray Asbetli Borulardan Kurtuluyor

Aksaray Belediye ekipleri, içme suyu şebekesindeki asbestli boruların değişim çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Şehir halkının temiz ve sağlıklı içme suyu kullanması için şehir genelinde tüm asbest boruların değiştirilmesi talimatı verildi.

Aksaray Asbetli Borulardan Kurtuluyor
Editör: Hakan A.
07 Kasım 2019 - 13:37

Alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray Belediyesi için alt yapının büyük önemi olduğunu vurguladı.

Aksaray Belediye Başkanı Dinçer’in şehir halkının temiz, sağlıklı içme suyu kullanması için şehir genelinde tüm asbest boruların değiştirilmesi talimatını verdikten sonra ekipler, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor.

Başkan Dinçer, hedeflerinin 5 yıl içerisinde şehirdeki bütün asbet borularını değiştirmek olduğunu ifade etti.

Emlak Pencerem - 7 Kasım 2019Aksaray Belediye ekipleri, içme suyu şebekesindeki asbestli boruların değişimine tüm hızıyla devam ediyor. Mehmet Akif Ersoy Mahallesiyle bağlantılı olarak Selçuklu Mahallesi Ziraat Caddesi üzerinde içme suyu şebeke hattında bulunan asbest borularını yenileyen ekipler, ilerleyen günlerde çalışma sahasını daha da genişletecek.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, 5 yıl içerisinde şehir genelinde tüm asbestli boruları sökülerek yerine uzun ömürlü ve insan sağlığına zararı olmayan poliüretan borularla değişeceğini işaret etti.

İçme suyu şebeke hattında bulunan asbestli borular yüzünden sık sık su kesintisi yaşandığını hatırlatan Başkan Dinçer, yapılan çalışma sonrası hem sağlıklı su tüketilmesi hem de kesinti sorunlarının da ortadan kalkacağını sözlerine ekledi.

“Şehrimizde asbest borularının tamamını yenilemeyi hedefliyoruz” diyen Bakan Dinçer, “Hedefimiz 5 yıl içinde şehir genelinde bulunan asbest boruların tamamını değiştirmek. Halkımızın daha temiz ve daha sağlıklı hatlardan su tüketmesini sağlamak. Bunun için ekiplerimiz şehrimizin birçok noktasında çalışmalarına ara vermeden devam ediyor” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum