Ali Ağaoğlu, Emlak Konut GYO’nun Zeytinburnu arsa ihalesine en...

Ali Ağaoğlu, Emlak Konut GYO'nun Zeytinburnu arsa ihalesine en yüksek teklifi verdi

Emlak Konut GYO tarafından satışa sunulan Zeytinburnu arsası için yapılan ihale'de en yüksek teklifi Ali Ağaoğlu'nun Akdeniz İnşaat şirketi verdi. Beştelsiz mahallesinde bulunan dev arsa için Akdeiz İnşaat 350 milyon lira teklifte bulundu.

07 Haziran 2017 - 08:45

Türkiye'nin en büyük proje geliştiricisi Emlak Konut GYO bünyesinde bulunan arsa satış ihalesi gerçekleştirildi. İstanubl Zeytinburnu ilçesine bağlı Beştelsiz Mahallesi'nde bulunan arsa için yapılan ihalede en yüksek teklifi veren firma Ali Ağaoğlu'nun Akdeniz İnşaat'ı oldu. Şirket ilk oturumda 350 milyon lira teklif verdiği bildirildi.

Emlak Pencerem / Emlak haberleri merkezi - 7 Haziran 2017 - İstanbul

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından İstanbul Zeytinburnu'nda satışa çıkardığı arsa ihalesi yapıldı. 8 inşaat firmasının yarıştığı ihalede Ağaoğlu'nun şirketi Akdeniz İnşaat en yüksek teklifi verdi.

Akdeniz İnşaat ilk oturumda 350 milyon lirayla en yüksek teklifi verdi. Zeytinburnu ilçesi Beştelsiz Mahallesi'nde yer alan ve toplamda 96 bin 968 metrekarelik arsa için gerçekleştirilen ilk oturumda 15 firmadan oluşan 8 iş ortaklığı ihaleye teklif verdi. 

Konuya ilişkin ilk açıklama ise Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum'dan gelirken, “Lojmanların yerine gerçekten özel bir proje yapılacak. Zeytinburnu'nun en büyük parkı ve meydanı burada olacak. Bugünün şartlarında piyasaya olan güvenin bir göstergesi” olarak değerlendirdi.

Akdeniz İnşaat firması tarafındna verilen en yüksek teklifin komisyon tarafından incelenmesiyle birlikte, ihalenin pazarlık - açık artırma bölümünü içeren ikinci oturumu yapılacak.

İhaleye katılan firmalar ise şöyle;

- Güney Gayrimnekul- Baş Yapı- Esta İnşaat- Elit Vizyon Yapı'dan oluşan iş ortaklık,

- Mesa Mesken Sanayii 
 
- Nurol GYO ve İntaya İnşaat ortaklığı, 

- Dağ Mühendislik- Al Zamil Gayrimenkul-Fuzul Yapı İş Ortaklığı,

- Makro İnşaat ile Alt ve Üst Yapı

- Akdeniz İnşaat