Ali Koç, 14.5 Milyon dolar ödeyip Los Angeles'ta lüks villa satın aldı

Koç ailesinin en ünlü başkanı Ali Koç, rekor fiyata satın aldığı ultra lüks malikanesi için 14.5 Milyon Doları peşin ödedi.

Ali Koç, 14.5 Milyon dolar ödeyip Los Angeles'ta lüks villa satın aldı
Editör: Hakan A.
18 Kasım 2020 - 13:56
Türkiye'nin en büyük spor kulüplerindne biir olan Fenerbahçe'nin başkanı, Koç ailesinin en önemli ismi Ali Koç, Amerika Birleşik Delertlerinde satın aldığı lüks villası, ABD basınında geniş yer buldu. Haberin ortaya çıkmasıyla Türkiye'de bir anda gündem oldu. 

Fenerbahçe'nin Başkanı Ali Koç, ABD'nin en ünlü caddelerinden birinde 14 Milyon 500 Bin Dolar ödeyerek satın aldığı lüks villa ilgi odağı olmuş durumda. ABD medyasında yer alan haberlerde Koç'un villa ödemesini nakit olarak yaptığı ifade ediliyor.

Türkiye'de en büyük spor kulüplerinden Fenerbahçe Başkanlık görevini sürdüren, Koç Grubunda önemli görevleri bulunan Ali Koç, ailesiyle birlikte zaman geçirebileceği lüks villasını gören hayran kaldı. 

ali koç lüks villa 14.5 milyon usd

5 MİLYON DOLAR İNDİRİMLİ SATIN ALDI

Konuyla ilgili ünlü Dünyaca ünlü Variety sitesinde yer alan bilgiye göre, Los Angeles’ın ünlü Bird Caddesi’nde yer alan Bir zamanlar merhum Harry Morton'a ait olan 22 dönümlük bir arsa üzerinde bir grup geliştirici tarafından özel olarak inşa edilen camsı konak Hollywood’un en popüler bölgesi Sunset Strip’i tepeden hakim bir konumda. Lüks Villa'nın gerçek fiyatının daha pahalı olduğu ifade edilen haberde, Koç’un pazarlık yaptığı 19 milyon dolarlık fiyattan yaklaşık 5 milyon dolarlık indirim yaptırması sonrasında villayı satın aldığı kaydedildi.

ali koç lüks villa abd los angeles

Ali Koç'un saın aldığı villa, 5 yasatk odasına sahip, villada 8 banyo bulunurken şehre tepe noktasındam tüm siluetiyle hakim. Villanın inşaa edildiği tepe, LA şehir silüetinin, Pasifik Okyanusu ve Catalina Adası'nı ufuk çizgisine kadar görülebiliyor.

Lüks villanın bulunduğu tüm sokak özel kamera sistemi ile her detayın kayıt altında olduğu güvenliğin  maksimum seviyede tutulduğu bir yerde. Bölgede çok sayıda ünlü ismin de oturduğu ifade eidliyor.

YORUMLAR

  • 1 Yorum