Alibaba'nın patronu Jack Ma bakın nerede ortaya çıktı?

Çin ile yaşadığı şirket sorunu nedeniyle bir süredir ortalarda gözükmeyen iş insanı Alibaba'nın sahibi Jack Ma nihayet ortaya çıktı.

Alibaba'nın patronu Jack Ma bakın nerede ortaya çıktı?
Editör: Hakan A.
20 Ocak 2021 - 08:33
Dünya, son haftalarda ortalarda gözükmeyen Alibaba'nın kurucusu Jack Ma ile alakalı gelişmeleri yakından takip etmeye devam ediyor. Çin Hükümeti ile bazı sıkıntılar yaşadığı ifade edilen Alibaba şirketinin sahibi olan Jack Ma, son haftalarda ortalarda gözükmüyordu. Bu sabah ise Ma özel bir konferansta ortaya çıktığı kaydedildi.

Dünya'nın en zenginler listesinde yer alan, en büyük e-ticaret platformu olarak bilinen Alibaba'nın sahibi Jack Ma, Çin Hükümeti ile bazı sorunlar yaşadığı ve hakkında soruşturma başlatıldığı biliniyordu. Yaşanan gelişmeler sonrasında ortalarda gözükmeyen Jack Ma nihayet görüntülendi.

Konuyla ilgili edinilen son dakika bilgilere göre Jack Ma, bugün uzun aradan sonra ilk kez medyada yer aldı. Milyarder iş insanı, bu sabah 100 köy öğretmeni ile video konferans  görüşmesinde bir araya geldi.

Özellikle son haftalarda  Çin yönetimi ile Alibaba'nın iş modeli ve Ant Group halka arzı nedeniyle sorunlar yaşamasının ardından bir süre medyada yer almayan Jack Ma için, "kayboldu" iddiaları basında sıkça dile getirilmişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum