Alibaba Single Day 2018! Yok böyle bir alışveriş çılgınlığı

Dünya, Çin merkezli Alibaba'nın saniyeler içerisinde satış rekoru kırmasını konuşuyor. Sadece 85 saniye gibi bir sürede milyar dolar ciro... Single Day 2018 kapsamında Alibaba rekorunu tazeledi..

Alibaba Single Day 2018! Yok böyle bir alışveriş çılgınlığı
Editor: Hakan A.
12 Kasım 2018 - 07:19

Duyanların yok artık dediği Alibaba 2018 Single Day alışveriş çılgınlığı inanılmaz boyutlara ulaşmış durumda. Her yıl gerçekleştirilen Bekarlar günü nedeniyle gerçekleştirilen Single Day'da insanlar kendilerini alışverişe vurdu. Ciro mu? Alibaba işte o yaptığı ciro ile dünya gündeminde.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 12 Kasım 2018 - İstanbul


Yaşanan alışveriş çılgınlığı öyle bir noktaya ulaştı ki, insanlar adeta geri sayımda bekliyor. Dakikası geldiğinde ise büyük bir çılgınlıkla alınacak eşyalar sepete ekleniyor ve satışlar gerçekleştiriliyor. Yer Çin, gün bekarlar günü ciro inanılmaz boyutlarda...

Konuyla ilgili verilen bilgilere göre, Amazon'un en büyük rakiplerinden Çinli E-ticaret devi Alibaba, Dünya Bekarlar Günü’nde (Single Day) satış rekoru kırdı. Çin’li Alibaba.com üzerinden, 85 saniye içinde 1 milyar dolarlık satış yapıldı...

İlk olarak 2009 senesinde ortaya atılan Dünya Bekarlar Günü (Single Day) sayesinde her sene gelenek halini aldı. Çinlilerin sabırsızlıkla beklediği o anlarda milyonlar alışveriş sitesi Alibaba'ya akın ediyor ve çılgınca alışveriş yapıyor. Cirolar ise korkunç. 85 saniye gibi kısa bir sürede 2018 Dünya Bekarlar Günü’nde Çinliler rekor bir alışveriş yaptı. Ciro 1 Milyar Dolar.

Single Day ciroları Alibaba.com 'un 2017 yılı cirolarını da geçmesini sağladı. Şirket yaptığı satışla geçen yılın cirosunu da geçmiş oldu. Alibaba 2017 cirosu 25,3 milyar dolardı.