Alman Basını: TOGG pazara girer...

Alman basını TOGG otomobili için rekabetçi fiyat ile pazara rahat girer haberlerini yaparken, Türkiye'nin yerli otomobilinde işler hızla ilerliyor.

Alman Basını: TOGG pazara girer...
Editör: Hakan A.
19 Ekim 2020 - 09:03
Cumhubaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın önderliğinde, babayiğitler ve profesyonellerle TOGG yerli otomobil çalışmaları büyük bir hızla bantlardan ineceği gün bekliyor. Seri üretim aşaması için Gemlik'te dev fabrika inşaatı hızla yükselmeye devam ederken, Dünya'da ses getirmeye devame diyor. Doğuştan elektrikli olarak lanse edilen TOGG otomobil Alman basınında geniş yer buldu. Almanlar, pazara rahat girer haberini yaptı.

Emlak Pencerem / Ekonomi Haberleri - 19 Ekim 2020 - İstanbul


Türkiye'nin yerli ve milli imkanlarla üreteceği TOGG elektriki otomobilleri Dünya basınında geniş yer bulmaya devam ediyor. Son olarak Alman basınında yer bulan haberlerle, teknolojisi, çizgisi ve bataryaları ile ilgi odağı olmuş durumda. Haberlerde TOGG elektrikli otomobilinin Almanya'da piyasaya rahatlıkla girebileceği ifade ediliyor.

Satış fiyatı büyük merak konusu olan TOGG elektrikli otomobillerinin üretiminin gerçekleştirileceği Bursa Gemlik'de fabrika inşaatı büyük bir hızla devam ediyor. Diğer taraftan, Dünya genelinde önemli çalışmalar sessizce yürütülüyor. Dünya'nın pek çok ülkesinde TOGG ile alakalı haberler yansırken, Alman basını tarafından övgüyle bahsedilen Türkiye'nin yerli otomobili TOGG için olumlu haberler çıkıyor. Rekabetçi bir fiyatla piyasalara girmesi beklenen TOGG elektrikli SUV araçlarının fabrika bandından inmesi dört gözle bekleniyor.

Alman piyasaına rahat girer!

Almanya'da basında geniş yer bulan TOGG elektrikli otomobil için güzel değerlendirmeler yapılıyor. "Türk Tesla'sı" olarak nitelendirilen TOGG'un bir "Gigafactory"sinin olmadığına yer verilen haberde, şu ifadelere yer verildi: "Sadece İstanbul'un eteklerinde bir ofis kompleksi var. Türkiye'nin elektrikli otomobil üretiminin de birinci lige çıkmak istediği bu projede 220 mühendis bu ofiste çalışıyor. Proje için ülkedeki 6 şirket, güçlerini birleştirerek 3 milyar avronun üzerinde kaynak sağladı. Gürcan Karakaş'ı projenin başına patron olarak atadılar. 27 yıldır Bosch'ta kariyer yapan yönetici, gerçeklerin farkında olarak 'Kimse Türkiye'den elektrikli otomobil beklemiyor' diyor. Fakat Karakaş, beklentilerinin üstünde de kalmaya kararlı. Handelsblatt ile yaptığı röportajda 'Başından beri küresel boyutta rekabetçi olmak istiyoruz' dedi."

TOGG'un akıllı telefon gibi bir otomobil üretmek için işin başından beri uygulama geliştiricilerle çalıştığı kaydedildi.

Türkiye'nin yerli otomobili için fiyatın henüz belirlenmediği bilgisine yer verilen haberde, fiyatıyla Alman otomobil pazarında da rekabetçi olmasının beklendiği vurgulandı.

Tek şarjla 500 kilometre mesafe

Alman basınında öne çıkan önemli bir özellik ise, TOGG otomobilin şarj ve bataryaları oldu. Yerli imkanlarla Türk teknolojisi ile üretimi gerçekleştirilecek olan TOGG bataryalarının tek şarjla 500 kilometre yol alabileceğinin altı çizildi. TOGG CEO'su Gürcan Karakaş'la yapılan röportajda, 'Türkiye'nin Otomobili, tek bir batarya şarjıyla 500 kilometreye kadar yol alacak. Pil 30 dakika içinde yüzde 80'e kadar şarj edilebilir ve yerel olarak üretilecek. Karakaş, batarya teknolojisi konusunda 'görüşmelerin devam ettiğini' söylüyor. 'Her şey yolunda giderse yurt dışındaki rakiplerimiz için de pil üretebiliriz' ifadelerini kullandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum